7200 RPM HDD 5900 RPM'de çalışıyor

KeremCo

Hectopat
Geçenlerde aldığım HDD 7200 RPM olmasına rağmen 5900 RPM'de çalışıyor. Bir çok programda bunu test ettim. Ve hep aynı sonuç. Bunun nedeni ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz?

HDD'in marka ve modelini belirtir misiniz?
seagate Barracuda 3.5 500GB 7200Rpm 32Mb Sata 3 ST500DM009
Yenilenmiş harddisk almışsınızdır. İade edin.

hepsiburada dan aldım ve sıfır dı ürün tek sıkıntı ben 2 gün önce bıos dan bilgisayarı default ayarlarında başlattım. Bu yüzden belki bir şekilde hdd nin dönme hızını düşürdüm. Ama çıkartmasınıda bilmiyorum ?

Seagate Barracuda 3.5 500GB 7200RPM 32MB SATA 3 ST500DM009.

Hepsiburada'dan aldım ve sıfır dı ürün tek sıkıntı ben 2 gün önce BIOS'dan bilgisayarı default ayarlarında başlattım. Bu yüzden belki bir şekilde HDD'nin dönme hızını düşürdüm. Ama çıkartmasınıda bilmiyorum?

Eski olduğu 1TB'da cache in düşük olması yeni Barracuda'larda 64MB cache var eski bir HDD almışsınız.

Geçenlerde aldığım HDD 7200 RPM olmasına rağmen 5900 RPM'de çalışıyor. Bir çok programda bunu test ettim. Ve hep aynı sonuç. Bunun nedeni ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz?

5900 RPM'de döndüğünü nasıl anladınız? Sadece hızının düşük olduğuna bakarak mı? Çünkü harddiskin düşük hızlarda çalışmasının başka nedenleri de olabilir ki mekanik harddisklerin transfer hızlarının zaten düşük olduğunu hatırlatmak isterim.

Geri
Yukarı