7200 RPM HDD'ler sesli mi çalışıyor?

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
8TB'lık 7200 RPM birkaç model HDD baktım, yorumlarda sesli çalıştığını söyleyenler olmuş. Çalışırken, çıtır çıtır sesler geliyor demişler. Satıcıya o modelleri sorduğumda bana 7200 RPM'lerde bu ses sorunu olabiliyor, dedi. Bende 1TB'lık 7200 RPM var, ara ara verdiği sesler haricinde öyle bir ses sorununa rastlamadım. Sizce bu ses olayı genel bir sorun mu yoksa satıcı sattığı bazı modellerdeki sorunu genele mi vurmak istiyor?

Baktığım birkaç model bu: Western Digital 3.5" 8 TB purple WD82PURZ SATA 3.0 7200 RPM, Seagate Surveillance Skyhawk ST8000VX0022 8 TB 7200 RPM HDD.
Arasında da karar veremedim hani.

Son düzenleyen: Moderatör:
8TB'lık 7200 RPM birkaç model HDD baktım, yorumlarda sesli çalıştığını söyleyenler olmuş. Çalışırken, çıtır çıtır sesler geliyor demişler. Satıcıya o modelleri sorduğumda bana 7200 RPM'lerde bu ses sorunu olabiliyor, dedi. Bende 1TB'lık 7200 RPM var, ara ara verdiği sesler haricinde öyle bir ses sorununa rastlamadım. Sizce bu ses olayı genel bir sorun mu yoksa satıcı sattığı bazı modellerdeki sorunu genele mi vurmak istiyor?

Baktığım birkaç model bu: Western Digital 3.5" 8 TB purple WD82PURZ SATA 3.0 7200 RPM, Seagate surveillance skyhawk ST8000VX0022 8 TB 7200 RPM HDD.
Arasında da karar veremedim hani.

Evet yüksek sesle çalışıyor şu an bizzat kendi bilgisayarımda kullanıyorum. Western Digital öneririm.

Yani işte yorumlarda öyle yorum yapmışlarki sanki bu serilerde normal dışı bir ses varmış gibi algılatıyor, dediğim gibi 1tblık 7200 rpm kullanıyorum ara ara ufak ses haricinde pek ses duymuyorum hani.

Yani işte yorumlarda öyle yorum yapmışlarki sanki bu serilerde normal dışı bir ses varmış gibi algılatıyor, dediğim gibi 1TB'lık 7200 RPM kullanıyorum ara ara ufak ses haricinde pek ses duymuyorum hani.

İçin rahat olsun 5 yıldır aynı HDD kullanıyorum (Seagate Barracuda 7.2K RPM) çatır çutur ses geliyor hatta masamı bile titreştirdiği oluyor ama hala daha bir sorun bozulma veri kaybı olmadı insanların dedikleri çok önemli değil her şeyin en iyisini alacağız diye bir kaide de yok. Ekstra olarak şunu da belirteyim HDD'lerin ömrü ve dayanıklılığı SSD'lerden daha fazladır ismi bilinmeyen nerede üretildiği kimin ürettiği bileşenlerinin ne olduğu ürünlerden uzak dur yeter piyasadaki çoğu ürün aşağı yukarı aynıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı