720P bilgisayardan televizyona 4K film aktarılırsa kalite düşer mi?

purrito

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul, Türkiye
Arkadaşlar bilgisayarda 4K kalitesinde filmler var ve biz bunları izlemek istiyoruz fakat 720p laptop, ekranı çok küçük geliyor 4K televizyona. Bu görüntüyü nasıl aktarırız? Herhangi bir kalite bozukluğu olur mu?

Olmaz. Ayarlardan televizyonunuza uygun ayarı yapabilirsiniz. Varsa HDMI kablosu yeter.

USB girişi varsa eğer belleğe atıp televizyona takarak izleyebilirsin. Ben öyle yapıyorum. Kalite konusunda hiç uğraşmama veya acabaya yer kalmıyor.
Bu çok daha mantıklı ve kolay.

Bu çok daha mantıklı ve kolay.
Ayrıca ufak da bir püf noktası vereyim eğer böyle kullanırsan: Video dosyası ile altyazı dosyasını aynı isimle kaydedersen sorunsuz şekilde altyazılar otomatik dahil olur.

Hdmi ile bağlayın görüntüyü sadece televizyona verin 4k çözünürlük ile kullanabilirsiniz bilgisayarı. Ekran yansıtma olmayacak ama sadece 2. Ekranda olarak seçin.

Hocam şimdi: Örneğin Film.mkv adında bir film dosyasını attım. Altyazı dosyasının adınında mı "Film" olması gerekiyor.
Aynen öyle. Film.mkv film dosyası, Film.srt altyazı dosyası olsun bellekte. Otomatik işleyecektir film başlatılınca. Uğraşamana gerek kalmaz.

Ekran çözünürlüğü ile aktarabileceği çözünürlük aynı değil hocam yani sorunsuz aktarım yapabilirsiniz ve büyük ihtimalle sizi tatmin edecek görüntüyü alırsınız.

Geri
Yukarı