720p videoyu 1080p'ye yükseltmek

Burak_Toprak

Decapat
Makaleler
3
Yer
Lingshan Island
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i7-13700KF 3.40GHz
Ekran Kartı: MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING X TRIO 12GB
Ram: Kingston Fury Beast KF436C18BBK2/32 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz
Anakart: MSI PRO B660M-B DDR4 Intel B660 Soket 1700 DDR4 4600
Ssd: Kingston NV2 SNV2S/2000G 2TB 3500/2800MB/s
Merhabalar. YouTube kanalına bir video hazırladım 720p oldu ancak ben bunu 1080p ye yükseltmek istiyorum insanlara kaliteli sunmak için kaliteli bir şekilde yükseltmek mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Lumion üzerinden 720p kalitede aldığım bir render videosunu 1080p yapabilmek için biraz uğraşmıştım. Özellikler kısmında ve yüklediğim video açılırken 1080p yazıyordu fakat kalite anlamında hiçbir değişiklik olmadı. Anladığım kadarıyla yüksek çözünürlük düşürülebiliyor fakat düşük bir çözünürlük yüksek hale getirilemiyor. Yoktan var etmek gibi bir şey oluyor. Boşuna uğraşmayın derim. 720p kötü bir çözünürlük değil.

Ben Lumion üzerinden 720p kalitede aldığım bir render videosunu 1080p yapabilmek için biraz uğraşmıştım. Özellikler kısmında ve yüklediğim video açılırken 1080p yazıyordu fakat kalite anlamında hiçbir değişiklik olmadı. Anladığım kadarıyla yüksek çözünürlük düşürülebiliyor fakat düşük bir çözünürlük yüksek hale getirilemiyor. Yoktan var etmek gibi bir şey oluyor. Boşuna uğraşmayın derim. 720p kötü bir çözünürlük değil.
hmm peki teşekürler

Çözünürlüğü yükseltseniz dahi video kalitesi aynı kalacaktır, son zamanlarda çözünürlük upscale edilirken aynı zamanda kaliteyi de arttırmayı amaçlayan bazı şeyler var, örneğin DaVinci Resolve'un ücretli sürümünde yer alan bir özellik bunu yapmanızı sağlıyor fakat ücretli. Eğer videonun 1080P hali sizde var ise yeniden renderlamak, renderlarken 1080p çıktı aldığınıza dikkat etmek ve sonrasında tekrardan YouTube'a yüklemek en basiti olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı