720p yayın için 2500 bitrate yeterli mi?

iloveichigo

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Selamlar :)
Twitch'te Among Us yayını yapmayı düşünüyorum ve 6Mbps yükleme hızı var, 720p yayın yapmak için kaç bitrate vermemi tavsiye edersiniz?
Ayrıca Streamlabs OBS mi yoksa Twitch Studio mu daha iyidir?

3500br tam senlik olucaktır dostum. Program olarak ise OBS öneririm. İçerisinde yeni özellikler bulunduruyor ve seni kısıtlamıyor. Streamlabs bazı özellikler yapmana izin vermez. Twitch Studio'yu hiç kullanmadım ama OBS varken kullanılmaz zaten. Başka bi sorun olursa yardımcı olabilirim. OBS'in kurduyum diyebilirim =)

Pardon da bitrate ne demek ?
Bitrate, en kısa tanımı ile bit hızı ya da bit oranı anlamına gelen bir ifadedir. Bu kavramın daha rahat anlaşılması için bit kavramının da açıklanmasında yarar vardır. Bit, bir verinin en temel ve küçük parçasıdır. Daha geniş bir ifade ifade ile birim yani en küçük zaman diliminde işlenmekte olan veriler, bit olarak adlandırılmaktadır. Bu konu, yayınlanan videolar açısından değerlendirilirse, bir videonun birim zaman biçiminde tanımlanan en kısa bölümünde gösterilen veridir. Bitrate ise, bu birim zaman içerisinde işlenmekte olan veri sayısını ifade eden bir terimdir.

alıntıdır

4500 bitrate iyidir hocam.
Twitch Studio bana göre daha iyi.
3000 bile yeter. Tavsiyem 3500.
4500 mü 3500 mü karar verin :D
720p 3000-4000 bitrate arası ideal olur daha fazla aşağı inmeyin çamura döner.
3500br tam senlik olucaktır dostum. Program olarak ise OBS öneririm. İçerisinde yeni özellikler bulunduruyor ve seni kısıtlamıyor. Streamlabs bazı özellikler yapmana izin vermez. Twitch Studio'yu hiç kullanmadım ama OBS varken kullanılmaz zaten. Başka bi sorun olursa yardımcı olabilirim. OBS'in kurduyum diyebilirim =)
Tamam o zaman 3500 koyuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı