730 sistem Valorant düşük FPS

calisemir0

Centipat
Merhabalar, Valorant'ın kendi sitesinde 60 FPS için Intel i3 4. nesil işlemci, GeForce 730 ekran kartı, 4 GB RAM tavsiye edilmiş.
Ancak benim bilgisayarım 8 GB RAM, i5 3.nesil işlemci AMD Radeon HD Graphics 7600M var oyun ayarları düşükte, Config ayarları bile düşükte çeşitli videoları da izledim nafile.
CS:GO'da 80 FPS sabit alırken Valorant'ta 20-40 civarı (alıyorum genelde 30 civarı)
Bilgisayarım laptop oludğu için acaba oyunu AMD ekran kartı yerine Intel Graphics kartla çalıştırıyor olabilir mi?

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-21_154045.png
    resim_2021-01-21_154045.png
    68,9 KB · Görüntüleme: 53
  • resim_2021-01-21_154110.png
    resim_2021-01-21_154110.png
    77 KB · Görüntüleme: 48
Merhabalar, Valorant'ın kendi sitesinde 60 FPS için Intel i3 4. nesil işlemci, GeForce 730 ekran kartı, 4 GB RAM tavsiye edilmiş.
Ancak benim bilgisayarım 8 GB RAM, i5 3.nesil işlemci AMD Radeon HD Graphics 7600M var oyun ayarları düşükte, Config ayarları bile düşükte çeşitli videoları da izledim nafile.
CS:GO'da 80 FPS sabit alırken Valorant'ta 20-40 civarı (alıyorum genelde 30 civarı)
Bilgisayarım laptop oludğu için acaba oyunu AMD ekran kartı yerine Intel Graphics kartla çalıştırıyor olabilir mi?

Büyük ihtimalle AMD ekran kartını kullanmıyor zaten Valorant işlemci bazlı bir oyun bir de ekran kartına veriyor ondan dolayı olabilir.

Oyun, Intel ekran kartını yani işlemcinize gömülü olan ekram kartını kullanıyor. FPS bu yüzden düşüktür. Grafikleri en minimum düzeye indirin. Çözünürlüğünüzü de kendi kafanıza göre düşürebilirsiniz. 1280x960 önerimdir.

Bende de 7670M ekran kartı vardı. Aynı belirttiğiniz değerleri alıyordum. Intel HD 4000 ile bile daha fazla FPS veriyordu. Sanırım o karta optimize değil.

Oyun, Intel ekran kartını yani işlemcinize gömülü olan ekram kartını kullanıyor. FPS bu yüzden düşüktür. Grafikleri en minimum düzeye indirin. Çözünürlüğünüzü de kendi kafanıza göre düşürebilirsiniz. 1280x960 önerimdir.

Kardeşim Config Falan Ayarlı Oyun Full+Full Low'da Zaten 640x480 çözünürlükteyim.
Büyük ihtimalle AMD ekran kartını kullanmıyor zaten Valorant işlemci bazlı bir oyun bir de ekran kartına veriyor ondan dolayı olabilir.

Kardeş 60 FPS için Belirtilen Sistem Gereksinimlerini Karşılıyor bilgisayarım. Zaten Belirtilene Göre İşlemcim Gayet Yeterli Oyun için.
Bende de 7670M ekran kartı vardı. Aynı belirttiğiniz değerleri alıyordum. Intel HD 4000 ile bile daha fazla FPS veriyordu. Sanırım o karta optimize değil.

Nasıl Olabilir böyle bir şey :D

Kardeşim Config falan ayarlı oyun full+full Low'da zaten 640x480 çözünürlükteyim.

Kardeş 60 FPS için belirtilen sistem gereksinimlerini karşılıyor bilgisayarım. Zaten belirtilene göre işlemcim gayet yeterli oyun için.

Nasıl olabilir böyle bir şey :D.

İşlemci yarı yarıya bölünüyor yani Pentium gibi düşünün işlemcinizi AMD ekran kartını kullanmazise.

Hocam sisteminizde AMD ekran kartı var ise, sürücüsünü indirin, sonuçları gözlemleyin. AMD ekran kartı var ise işlemcinin ekran kartını kullanması anlamsız.

Yeni konular

Geri
Yukarı