738 bin sıralama ile tercih yapmalı mıyım?

al3sta

Decapat
Hemen konuya gireyim. Bu sene mezun senemdi ve çok çalışan biri de değildim. Mezuna kalıp çok çalışırım, iyi bir puan yakalarım dedim ama maalesef,
Dediğim gibi çalışamadım. Neyse, geçen sene TYT 212 puan almıştım. Bu sene 255 aldım. Yani bir sene daha kalmak istemiyorum. 1 sene çok zor geçiyor çünkü
Ve ev baskısı falan da artmaya başladı. O yüzden ne yapmalıyım sizce? Puanım yine çok yüksek değil ama gelen bölümler var yine de. Bölüm olarak ise
Şu an bilgisayar programcılığı, İngilizcem (diğer yabancı diller de dahil) fena olmadığı ve sevdiğim için dış ticaret ve sivil hava ulaştırma işletmeciliği arasındayım. İsteklerim arasında bilgisayar programcılığı ağır basıyor ama sayısalım (özellikle matematiğim) kötü olduğu için bir tık çekingen kalıyorum. Bu arada meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum. Tercih dönemimde yardım edecek kimse yok her şeyi tek başıma ve forumlardan destek alarak yapmaya çalışıyorum tercih döneminin bitmesine de neredeyse 10 gün kaldı, yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler. Bu arada bölümler hakkında sürekli video izleyip araştırma yapıyorum ama yine de biri iyi biri kötü diyor. Sizlerin fikirlerini merak ediyorum...

Merhabalar,
Öncelikle puanınız iyi değil. 1 sene daha mezuna kalamam diyorsanız, bilgisayar programcılığından DGS ile bilgisayar mühendisliğine tamamlanabiliyor diye biliyorum. Şunu da hatırlatmak isterim ki DGS ile çok fazla alım yapılmıyor. Biraz zor yani. Bunu bilerekten bilgisayar programcılığı tercih edilebilir.

Geri
Yukarı