74 yaşındaki amcamızın çaresiz ağlayışı

Merhaba, bugün sizlerle ülkenin ne kadar vahim bir durumda olduğunu ve bu vahim durum karşısında, çaresiz bir amcamızın ağlayışını anlatmak istedim. Video 10 gün önce paylaşılmış. Cidden yüreğim parçalandı çok yazık çok. Keşke elimde imkan olsa da bu amcamıza yardım etsem. Rica ediyorum 9:39'dan itibaren attığım videoyu sonuna kadar izlemeniz adam iş bulamıyor ve devletten yardım istiyor. Devletin verdiği yardım ise sadece ama sadece 3 ayda bir 200TL. Ne kadar az değil mi günümüzde? Nasıl geçinsin bu adam? Gözlerim doldu videoyu izlerken. Siz ile de paylaşmak istedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, bugün sizlerle ülkenin ne kadar vahim bir durumda olduğunu ve bu vahim durum karşısında, çaresiz bir amcamızın ağlayışını anlatmak istedim. Video 10 gün önce paylaşılmış. Cidden yüreğim parçalandı çok yazık çok. Keşke elimde imkan olsa da bu amcamıza yardım etsem. Rica ediyorum 9:39'dan itibaren attığım videoyu sonuna kadar izlemeniz adam iş bulamıyor ve devletten yardım istiyor. Devletin verdiği yardım ise sadece ama sadece 3 ayda bir 200TL. Ne kadar az değil mi günümüzde? Nasıl geçinsin bu adam? Gözlerim doldu videoyu izlerken. Siz ile de paylaşmak istedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyu görünce aklıma güzel bir söz geldi

Bilhassa para silah
Ve tabi ki taht orda
Kara bi baht sorma...
Mualefeti kartondan
İktidarı balkonda!!!

Şehinşah ın Hayal şarkısından bir söz

Açıkçası bu ülkenin başına kim gelse daha kurtaramaz tek sıkıntı ekonomi değil ülkenin yarısı cahil ve geri kafalı ve bu çözülmesi aşırı zor olan bir sorun buna ek olarak da eğitim sistemi adalet işsizlik gibi daha çok sorun var

Peki oradakilerin muamelesine ne demeli? Yav adam zaten zor durumda adama ikide bir haline bak yazık falan diyorlar. Bana öyle deseler bende öyle duygulanırım.

Evet, orada size katılıyorum. Amcamızı göstermeleri hiç hoş değil.

"Milletin adil olmadığı yerde, devletin adil olunması beklenemez." önce insanların kısır döngü zihinlerinden kurtulması, arınması lazım. A partisi b partisi işi değil. Atatürk bu zamanlara kadar da gelseydi yine aynı şeyler olacaktı emin olun. Çünkü insanların zihinleri, ruhları her şeyi ayakta tutuyor. Dümdüzcü olmak ise hayatı kendi kendimize yaşanılmaz kılıyor. Elbette eleştiri yapalım ama, temiz zihinler ve ruhlar ile.

Ve de size katılmadığımı özellikle belirtmek isterim. Ülkenin başına "bilal göregen" bile gelse dolar düşer. Artık öyle bir seviyeye geldik ki aç olmasına rağmen malum partiye oy verenler akıllanmaya başladı oy vermez oldular. Keşke bir 5 yıl daha beklesek de iyice yoksulluğu yaşasalar diyorum. Kendi okul müdür yardımcımızdan biliyorum. Adamı bile bile müdür yardımcısı yapmışlar. Bıyığını görsen tamam dersin, son model "Mercedes" marka arabaya biniyor. O gün ciddi ciddi konuşmuştum adamla kendisi bile artık oy vermek istemiyorum dedi ya. Böyle saçma bir şey olabilir mi? Fakirlik öyle bir seviyede ki tavuk yemek bile lükslük oldu ülkede. Amerika'da herkesin ayağında görebileceğiniz ayakkabılar'ı geç telefon ya telefon. "iPhone" almak ülkede lükslük olmamalı. Arkadaşım almış I12 "3 ay sadece taksit için çalıştım" dedi. Orası ayrı mevzu ben karışamam, arkadaşımın zevkine kalmış bir şey.

Ama benim ben doğmadan önce bile malum partiye oy veren dedem bile son seçimlerde (o)'na oy vermezken milletin akıllandığını ya da akıllanmış olacağını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle şeylerle devletimizi ve premium vatandaşlarımızı karalayamazlar. Ezanları susturamayacaklar! Elbette önce Suriyeli ve Afgan premium vatandaşlarımıza destek olacaklar. Artıklardan da basic Türk vatandaşlarına 3-5 bir şeyler verirler işte. Şükredin! 3 ayda bir 200 TL bulamayanlar da var Orta Afrika'da falan.

Neyse adettendir, hazır el altında görseli varken paylaşayım:

20211210-uykusuz-squid-game-823x1024.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı