75 Hz monitör 60 Hz çalışıyor

Selçuk Cevrin

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Lenovo L27e-30
Merhaba. Lenovo L27E-30 model bir monitör kullanıyorum. Monitör 75 Hz desteklemesine rağmen 1920 X 1080 px çözünürlüklerde 75 Hz ayarlayamıyorum. En fazla 60 Hz seçtiriyor.
Sadece 1600 X 900 px çözünürlükte 75 Hz ayarlayabiliyorum.

Benzer konulardaki çözüm önerilerini inceledim. Bu önerilerden yola çıkarak;
NVIDIA denetim masasında ekran çözünürlük ayarları yok.
NVIDIA denetim masasında 3D ayarlarının yönetilmesi bölümünde DSR çarpanları ayarı yok.

Görüntü bağdaştırıcıları;
Intel HD Graphics 620 (sürücü güncel)
NVIDIA GeForce 940 MX (sürücü güncel)

İşlemci.
Intel(R) Core(tm) i5-7200U CPU @ 2.50GHz 2.71 GHz.

Lenovo'nun kendi yazılımından ve Intel grafik kontrol merkezi uygulamasından da aynı sonuçlar alıyorum.

Sizce ne yapmalıyım?
Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Özel çözünürlük oluşturarak çözebilirsiniz muhtemelen sorunu. Linkteki videoda nasıl yapılacağı gösteriliyor. Sonrasında Görüntü Ayarları > Gelişmiş Görüntü Ayarları sekmesinden Yenileme hızını 75 Hz yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel grafik birimini devre dışı bırakıp dener misin? Bir de bu dahili GPU'lar ekstra RAM kullanıyor cihazlarda. Kullanmayacaksan kapalı tut.

Özel çözünürlük oluşturarak çözebilirsiniz muhtemelen sorunu. Linkteki videoda nasıl yapılacağı gösteriliyor. Sonrasında Görüntü Ayarları > Gelişmiş Görüntü Ayarları sekmesinden Yenileme hızını 75 Hz yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bahsettiğiniz seçenekler bende gözükmüyor.

Intel grafik birimini devre dışı bırakıp dener misin? Bir de bu dahili GPU'lar ekstra RAM kullanıyor cihazlarda. Kullanmayacaksan kapalı tut.
Denedim hocam bir sonuç alamadım.

HDMI kablosu ile bağlamayı veya monitör ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
Monitör HDMI kablo ile bağlı. Ayarları sıfırladım. sonuç alamadım

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-03-21 070408.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-03-21 070408.jpg
    55,4 KB · Görüntüleme: 14
  • Ekran görüntüsü 2023-03-21 070528.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-03-21 070528.jpg
    87,1 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
bahsettiğiniz seçenekler bende gözükmüyor.

Denedim hocam bir sonuç alamadım.

Monitör HDMI kablo ile bağlı. Ayarları sıfırladım. sonuç alamadım
Hocam imkanınız varsa 75hz başka bir monitöre bağlayıp dener misiniz? Amd üzerinde biz yazılımıyla monitöre overclock bile yapıyoruz.

Monitörü başka bir bilgisayara taktım 75 Hz verdi. Muhtemelen sorun kullandığım bilgisayarda.
Kullandığın kablo ve port bunu etkiliyor. Hangi kalitede kablo kullandığın ve hangi porttan bunu aldığın önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı