75 Hz monitör için kaliteli DP kablosu almaya gerek var mı?

75 HZ Display Port bulunan monitör kullanıyorum. Hem G-Sync için hem daha iyi görüntü kalitesi için DP kablosu alacağım. Çok pahalı kablo almama gerek var mı, yoksa bu kablo işimi görür mü arkadaşlar? Ya da kullandığınız uygun fiyatlı ve üzmeyecek DP kablosu var ise önerilerinizi bekliyorum. Paugge ve ugreen önerildiğini gördüm fakat 75 Hz 1080P monitör için gerekli mi bu kadar kaliteli olması bilemiyorum.

Monitör Philips 242V8A.
Ekran kartı 1660 Super.

Son düzenleyen: Moderatör:
75 HZ Display Port bulunan monitör kullanıyorum. Hem G-Sync için hem daha iyi görüntü kalitesi için DP kablosu alacağım. Çok pahalı kablo almama gerek var mı, yoksa bu kablo işimi görür mü arkadaşlar? Ya da kullandığınız uygun fiyatlı ve üzmeyecek DP kablosu var ise önerilerinizi bekliyorum. Paugge ve ugreen önerildiğini gördüm fakat 75 Hz 1080P monitör için gerekli mi bu kadar kaliteli olması bilemiyorum.

Monitör Philips 242V8A.
Ekran kartı 1660 Super.
İş görür.

Kabloyu aldım fakat siyah renkler hafiften gri gözüküyor arkadaşlar. HDMI To VGA kablosunu tekrar taktığımda çok daha iyi renk kalitesi alıyorum. Dark Display Port kablosu baya kalitesiz sanırım, ya da bana sıkıntılısı denk geldi.
Düzenleme: Sorun kabloda değilmiş arkadaşlar gayet iyi çalışıyor kablo. Başka bir olaydan kaynaklanıyormuş hallettim.
Düzenleme (14 Ocak): Kablo 6. Ayda bozuldu. :) Temas sorunundan dolayı görüntüde kesintiler yaşanıyor.

Paugge 1.4 DisplayPort kablo siparişim bugün elime ulaştı.

Konuyu okuyan arkadaşlara önerim olsun, ucuz kablo tercih etmeyin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı