75 Hz monitör oyunda uygun çözünürlükte 75 Hz verir mi?

xGhostx

Centipat
Daha fazla  
75 Hz monitörüm var. Normal masaüstünde çözünürlülüğü fulleyince 60 Hz alıyorum. Şimdi oyundayken 75 Hz destekleyen çözünürlülüğe alsam 75 Hz'yi alır mıyım?

Büyük ihtimal evet. Ama bazı oyunlarda çözünürlük kısmına Hz kısmı var. Onu da 75 Hz yaparsanız olacaktır büyük ihtimal.

Monitör 75 Hz, fakat masaüstünde 60 Hz kullanıyorsunuz, oyunu ise 75 Hz'e ve daha düşük çözünürlüğe çekip oynuyorsunuz doğru mu? Anlattığım şekilde ise oyun 75 Hz'de çalışır.

Her çözünürlükte 75 Hz vermez. Masaüstünde nasıl 75 hz olan bir monitörden 60 alıyorsunuz anlamadım. Ekran kartı sürücüsünden veya görüntü ayarlarından 75Hz'e çekmeyi deneyin.

Oyun tam ekranken çözünürlük ile birlikte frekansı da seçebilmeniz gerek, oradan 75hz seçerseniz monitör o frekansta çalışır.

Her çözünürlükte 75 Hz vermez. Masaüstünde nasıl 75 hz olan bir monitörden 60 alıyorsunuz anlamadım. Ekran kartı sürücüsünden veya görüntü ayarlarından 75Hz'e çekmeyi deneyin.

Bazı monitörler düşük çözünürlükte daha yüksek yenileme hızı sunabiliyorlar, arkadaşımda öyleydi mesela. 1366x768 60hz monitörün çözünürlüğünü düşürüp 75hz kullanıyordu.

Geri
Yukarı