75 Hz monitörde ekranda kırılmalar oluyor

MrbnArda

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Benim monitörüm 75 Hz fakat oyunlarda FPS 75 sabitleyince fena kırılmalar oluyor. Ancak 60'a sabitleyince bir sorun olmuyor. Görüntü ayarlarında monitör 75Hz'de çalışıyor gözüküyor fakat oyunlarda öyle olmuyor. 75 FPS alırken neden yırtılma olur anlamıyorum. Çok saçma bir problem var gibi gözüküyor. Yardımınız gerekli...

75 Hz olduğuna emin misiniz bazen 75Hz (OC) diye kandırırlar.

75 Hz olduğuna emin misiniz bazen 75Hz (OC) diye kandırırlar.

Yok hocam monitörüm ASUS ve 75 Hz önceden olmuyordu. bugün problem oldu. FPS kısıtlamayı kaldırıyorum. örnek oyun Valorant, diğer oyunlarda da oluyor. Valorant FPS kisitlamayi kaldırınca 200 FPS'de dahi 75 sabitken ki kadar dalgalanmıyor. 75 değil de 74'e sabitledigimde sorunum çözüldü diyebilirim. 80'e sabitleyince aynı şekilde ama benim anlamadığım nokta neden 74'de olmayan şey 75 FPS'de oluyor? Eskiden böyle bir sorunum yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok hocam monitörüm ASUS ve 75 Hz önceden olmuyordu. bugün problem oldu. FPS kısıtlamayı kaldırıyorum. örnek oyun Valorant, diğer oyunlarda da oluyor. Valorant FPS kisitlamayi kaldırınca 200 FPS'de dahi 75 sabitken ki kadar dalgalanmıyor. 75 değil de 74'e sabitledigimde sorunum çözüldü diyebilirim. 80'e sabitleyince aynı şekilde ama benim anlamadığım nokta neden 74'de olmayan şey 75 FPS'de oluyor? Eskiden böyle bir sorunum yoktu.
Bilemedim hocam

Geri
Yukarı