75 Hz'de monitörde çizgiler çıkıyor

trevor_philips

Hectopat
Daha fazla  
Yeni sistem topladım. 2 gün önce ulaştı elime. 75 Hz 1ms de monitörüm var.
Bugün 75 Hz'e aldım monitörü, sorun yoktu. Daha sonrasında oyuna girerken bilirsiniz; ekran önce kapanır tekrar açılır. Tam ekran falan olur vs.

Tam o sırada ekran gitti ve tekrar geldiğinde bu çizgiler vardı.

NVIDIA denetim masasından çözünürlüğü 1080P doğala alınca yani aslında 60 Hz'e geçince sorunun düzeldiğini fark ettim ama 75 Hz'de kullanamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sorun donanımsal mıdır?

Not:

Ekran kartı 1650 Super.
HDMI ile kullanıyorum kabloda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum sabahtan sıkıntı yoktu oyuna girdiğimde oldu ve monitörümde DP girişi yok.
Aynı monitöru laptopa bağlayıp 75 Hz'de çalıştırdım bir sorun yok monitörde sıkıntı yok yani.
Bu sorunu nasıl çözebilirim 75 Hz'de kullanamıyorum monitörü.
Çizgiler hareket de ediyor yatay ve uzunlar.

Dosya Ekleri

• 20201204_164322.jpg
    20201204_164322.jpg
    182,2 KB · Görüntüleme: 309
Ekran kartı 1650 Super.
HDMI ile kullanıyorum kabloda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum sabahtan sıkıntı yoktu oyuna girdiğimde oldu ve monitörümde DP girişi yok.
Aynı monitöru laptopa bağlayıp 75 Hz'de çalıştırdım bir sorun yok monitörde sıkıntı yok yani.
Bu sorunu nasıl çözebilirim 75 Hz'de kullanamıyorum monitörü.
Çizgiler hareket de ediyor yatay ve uzunlar.

Başka bir bilgisayarda test etmişsin ve düzgün çalışmış. Sonuç olarak, monitörde ve kabloda sıkıntı olmadığını düşünmüşsün. Sorun acaba çözünürlükten mi kaynaklanıyor? Emin değilim bu konuda.

Son düzenleme:
Başka bir bilgisayarda test etmişsin ve düzgün çalışmış. Sonuç olarak, monitörde ve kabloda sıkıntı olmadığını düşünmüşsün.

Evet
Ekran kartında sıkıntı olabilir mi ama öyle olsa hi C görüntü vermez diye düşünüyorum.
Zaten ekran kartım daha 2 günlük.
Yapabileceğim bir ayar falan var mıdır?
Başka bir bilgisayarda test etmişsin ve düzgün çalışmış. Sonuç olarak, monitörde ve kabloda sıkıntı olmadığını düşünmüşsün. Sorun acaba çözünürlükten mi kaynaklanıyor? Emin değilim bu konuda.
Sadece 75 hz de yapıyor bunu.

Çizgiler varken fullscreen -tam ekran- oyun açın benim o şekilde düzeldi oyun açıldığı anda düzeldi. Tekrar denedim çözüm bu galiba bu şekilde o çizgiler kayboluyor bende.

Teşekkürler, çözümünü buldum. Eğer NVIDIA ekran kartına sahip iseniz NVIDIA Grafik Sürücüsü'nü Program Ekle Kaldır dan kaldırın ve uygun NVIDIA Driver'ını seçip tekrardan kurun. Bende bu şekilde düzeldi.

Geri
Yukarı