Selamlar!

Spider-Man projesi %85 olarak güncellenmiştir.

Proje boyunca bize yöneltilen pek çok soru olmuştu. Proje çıkmadan cevap verelim:

- Oyunu nasıl çevirebiliyorsunuz, daha PC'ye çıkmadı?
+ Konsol sürümlerinden metinlere ulaştık. Biz zaten gizliden gizliye bu projeyi yürütmek istiyorduk. Tam bunu düşünürken çıkan haberlerden sonra hemen ekibimizi oluşturup projeye başladık. Yaklaşık 45 gün süren oldukça tempolu bir çalışmanın ardından da projeyi bu noktaya getirdik.

- Yama, 12 Ağustos'a yetişecek mi?
+ Evet, yetişecek. Oyun ön yüklemeye açıldı. İki gün içerisinde projeyi entegre edebileceğimizi ve çıkışa hazırlayabileceğimizi düşünüyoruz.

- Ne zaman tam sürüm olarak yayınlanacak?
+ Çıkışa kadar çevirebildiğimiz kadar çevirip hemen teste başlayacağız. Testin bitimi de Ağustos ayı sonuna doğru olacaktır.

- Çeviri şu an ne aşamada?
+ Ana hikaye, aktiviteler, arayüz, yan görevler, koleksiyonlar hepsi bitti. Şu an kalan %15'lik kısım oyunu oynarken karşınıza çıkması çok çok zor olan düşman konuşmaları ve dünyada rastgele gezerken karşınıza çıkabilecek görev dışı konuşmalar. 2 gün içerisinde onları da bitirmek için elimizden geleni yapacağız.

- İsimler çevrildi mi?
+ Proje sırasında eski çizgi filmleri kaynak olarak aldık. Tabii ki Kingpin - Elebaşı, Rhino da Gergedan olarak çevrilmedi ama Scorpion - Akrep, Electro - Elektro, Vulture da Akbaba olarak çevrildi. Alet isimleri de geneli "Ağ" ile alakalı olacak şekilde isimler türetilerek çevrildi.

- Test süreci nasıl olacak?
+ Siz oyunu oynarken biz de bir yandan test yapacağız. Çeviri her gün güncellenecek. Bir geri bildirim kanalı açarak teste destek olmak isteyenlerin hataları atması sağlanacak. Oyuna her girdiğinizde yama güncellenmiş olacak ve en yeni çeviriler ile oynayacaksınız. Bunun için herhangi bir eylem gerçekleştirmenize gerek yok.

- Test bittikten sonra test sonrası sürüm için ücret vermemiz gerekecek mi?
+ Hayır, bir kere üye olmanız yeterli. Yama zaten her gün güncelleneceği için her geçen gün test sonrası sürüme daha da yaklaşıyor oluyoruz. O yüzden oyunu oynamak için de bizce test sonrası sürümü beklemenize gerek yok.

- Üyeliğimiz bittikten sonra da yamaya erişebilecek miyiz?
+ Evet; oyuna güncelleme gelip yama bozulana, bilgisayarınıza format atana, oyunu veya yamayı silene kadar yamaya erişebilirsiniz.

- Miles Morales ne olacak?
+ Spider-Man projesi bittikten sonra aynı ekip Miles Morales’e geçecek ve o projeyi de oyunun çıkışına hazır edeceğiz 🙂

Sevgiler!

Sadece 1 aylık kullanım hakkı için bir yamaya 35 TL gerçekten çok fazla. Hoş bu yamanın satılması ve kiralanması bile saçma ama neyse...

Daha önce DH deki RDR 2 konusunda da söylemiştim bu yama ''kiralama'' olayı ile çeviri işinin içine ettiler, orada ellerinde patlayan RDR 2 yamasından da halen daha ders çıkarmıyorlar.

Resmi sitelerinde 35.5 TL (KDV dahil) gibi bir açıklamaları var fakat arkadaşlar KDV ödeyince suç işlemediklerini sanıyorlar sanırım? kimse üstüne düşmediği ve gerekli mercilere şikayet etmediği için illegal ticaretlerine devam ediyorlar.

Son olarak korsan oyun oynamak suç fakat firmaların/şirketlerin lisanslı içeriklerine izin almaksızın yerelleştirme yapıp bunu oyunculara kiralayarak kazanç sağlamak ''yasal'' bunu discordlarında söylediğiniz zaman direkt ''ban'' pek hoşlarına gitmiyor arkadaşların :)
Ona bakarsan tüm bu oyunlara çıkarılan modlar vs. suç mu?

Oyun Türkiye saati ile yarın kaçta çıkıyordu?

Son düzenleme:
Sadece 1 aylık kullanım hakkı için bir yamaya 35 TL gerçekten çok fazla. Hoş bu yamanın satılması ve kiralanması bile saçma ama neyse...

Daha önce dhdeki RDR 2 konusunda da söylemiştim bu yama "kiralama" olayı ile çeviri işinin içine ettiler, orada ellerinde patlayan RDR 2 yamasından da halen daha ders çıkarmıyorlar.

Resmi sitelerinde 35.5 TL (KDV dahil) gibi bir açıklamaları var fakat arkadaşlar KDV ödeyince suç işlemediklerini sanıyorlar sanırım? Kimse üstüne düşmediği ve gerekli mercilere şikayet etmediği için illegal ticaretlerine devam ediyorlar.

Son olarak korsan oyun oynamak suç fakat firmaların/şirketlerin lisanslı içeriklerine izin almaksızın yerelleştirme yapıp bunu oyunculara kiralayarak kazanç sağlamak "yasal" bunu Discord'larında söylediğiniz zaman direkt "ban" pek hoşlarına gitmiyor arkadaşların :)

35TL gibi bir paranın değeri kalmadı ülkemizde ama hâlâ para ve çok para 35TL'ye bir aylık gerçekten çok pahalı ve yamaların yapımı uzun sürüyor ama kaliteli çıkıyor bence fiyatı düşürülmeli veya süresi artırılmalı.

Üyeliğiniz bitene kadar kurmuş olduğunuz yamalara üyeliğiniz bittikten sonra da oyuna (yamanın çalışmasını bozacak) güncelleme gelmesi, oyunu/yamayı silmeniz veya bilgisayarınıza format atmanız durumları olmadığı sürece erişmeye devam edebilirsiniz.

Üyeliğiniz bittikten sonra yama kuramazsınız ancak üyeliğiniz bitene kadar kurmuş olduğunuz yamalar ile oynamaya devam edebilirsiniz. Yamalara gelecek güncellemeleri (metin güncellemeleri hariç) alamazsınız. Yamaları kurabilmek için oyunun yüklü olması gerekmektedir. Oyun yüklü değilse yamayı kuramazsınız. Oyunlar için ayrı ayrı ödeme yapılmayacaktır.

Üyeliğiniz bitene kadar kurmuş olduğunuz yamalara üyeliğiniz bittikten sonra da oyuna (yamanın çalışmasını bozacak) güncelleme gelmesi, oyunu/yamayı silmeniz veya bilgisayarınıza format atmanız durumları olmadığı sürece erişmeye devam edebilirsiniz.

Üyeliğiniz bittikten sonra yama kuramazsınız ancak üyeliğiniz bitene kadar kurmuş olduğunuz yamalar ile oynamaya devam edebilirsiniz. Yamalara gelecek güncellemeleri (metin güncellemeleri hariç) alamazsınız. Yamaları kurabilmek için oyunun yüklü olması gerekmektedir. Oyun yüklü değilse yamayı kuramazsınız. Oyunlar için ayrı ayrı ödeme yapılmayacaktır.
Adamlarda belirtmiş.

Arkadaşlar 1 aylık kiralama falan yok bilmeden yorum yazıyorsunuz. Yamaları bir kere indirdiğinizde istediğiniz kadar kullanıyorsunuz nereden çıkarıyorsunuz bu 1 aylığı falan tuhaf gerçekten.
Arkadaşın yazısını okuyun.

Beni niye alıntılıyorsun ben zaten bu sistemi kullanıyorum. Üyeliğin bitse bile yamaları istediğin kadar kullanıyorsun diyorum yukarıda da öyle yazıyor zaten.
@AytKrZ02
Sistemi biliyorum ben zaten sonsuza kadar yamayı kullanmana bişey demiyorum fiyatına göre çok kısa süre olduğunu diyorum örneğin x oyunu 2 ay sonra çıkıcak bir diğer ay ise başka oyun her ay 35TL vermek saçma geliyor fiyatı düşürülebilir.

Şöyle düşün X bir arkadaşımızsın 12 yaşındasın;(ÖRNEK) ve zar zor para biriktirip 300TL'ye oyun alıyorsun daha fazlasını veremezsin 300TL'ye oyun alıyorsun ve bir de gidip Türkçe oynamak için 35TL para veriyorsun başka oyun çıkıcağı zamanda 35TL veriyorsun sence ne kadar etik?

Yeni konular

Geri
Yukarı