75 Mbps altyapıda internet hızı 30-35 Mbps

Kertenkele.2001

Centipat
Daha fazla  
Internet altyapim 75 Mbps ancak ölçtügümde 30, 35 Mbps gösteriyor. Bu neden kaynakli? LAN kablosuyla ölçüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet paketiniz nedir?

Hocam sorun daireden kaynaklı olabilir.

Bendede bu şekilde düşüşler olunca altyapı ekibi baktı ve internet daireme ulaşıncaya kadar normal fakat dairede sıkıntı çıkarıyor tesisat sorunu demişlerdi

Internet altyapim 75 Mbps ancak ölçtügümde 30, 35 Mbps gösteriyor. Bu neden kaynakli? LAN kablosuyla ölçüyorum.
Genelde bu söylediğin olay bir reklam stratejisi olabiliyor. İnternet servis sağlayıcıları mutlaka sözleşmede yada afişte ufacık puntolarla o hızın aslında ''-e kadar'' olduğunu yazıyorlar. Yani size sağlanacak olan hız 75 Mbps'e kadar. 75 Mbps olmayadabilir. :)

İnternet paketiniz nedir?
75 mps
Genelde bu söylediğin olay bir reklam stratejisi olabiliyor. İnternet servis sağlayıcıları mutlaka sözleşmede yada afişte ufacık puntolarla o hızın aslında ''-e kadar'' olduğunu yazıyorlar. Yani size sağlanacak olan hız 75 Mbps'e kadar. 75 Mbps olmayadabilir. :)
Hayır efm e kadar yazmiyor 75 mps yaziyor

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220609-131501_Chrome.jpg
    Screenshot_20220609-131501_Chrome.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 90
Modem arayüzüne gireceksin. Mesela modemin neyse. Sallıyorum. 192.168.1.1 e gir. Oradan modeme gelen hat değerlerini bul. Snr margin/Gürültü katsayısı ve hat zayıflaması/Line attenuation gibi değerler var. Onun görüntüsünü at bakalım modeme ne geliyor.
Bir de şu linkten altyapını sorgulayıp bunu da koy. Yardımcı olalım

Geri
Yukarı