75 Mbps hızda 10 Mbps alıyorum

Kqtally

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, daha bu sabah olan bir sorun hakkında yardım istiyorum...
75/8 hızım var fakat bilgisayarımda maksimum 10 Mbps alabiliyorum, bu sabah bile normaldi hızım ama bir anda böyle oldu. Özelliklerden IPv6 ayarını kapatmıştım, onunla alakalı olabilir mi?

eth1.png

Siz hız limiti koymadıysanız kablonuz sorunlu.

Siz hız limiti koymadıysanız kablonuz sorunlu.
Hayır, hız limiti koymamıştım. Sorunumu çözdüm, hemen aşağıya yazayım;

Öncelik olarak yaptığım her şeyi geri çekmeye karar verdim, IPv6 ayarını geri açtım ve IPv4 özelliklerine girerek yaptığım DNS ayarlarını geri çektim, bilgisayarımı yeniden başlattım ve hız tekrar 100 mb/s oldu. Ama internete bağlanamıyordum, tekrar dns ayarı yaptım ve tüm sorunum çözüldü. (8.8.8.8 ve 8.8.4.4)

1653468938277.png
1653468973217.png
v

Hayır, hız limiti koymamıştım. Sorunumu çözdüm, hemen aşağıya yazayım;

Öncelik olarak yaptığım her şeyi geri çekmeye karar verdim, IPv6 ayarını geri açtım ve IPv4 özelliklerine girerek yaptığım DNS ayarlarını geri çektim, bilgisayarımı yeniden başlattım ve hız tekrar 100 mb/s oldu. Ama internete bağlanamıyordum, tekrar DNS ayarı yaptım ve tüm sorunum çözüldü. (8.8.8.8 ve 8.8.4.4)

Eki Görüntüle 1398909Eki Görüntüle 1398911v

DNS olarak clodfare öneririm trdeki en hızlı DNS adresidir. 1.1.1.1 ve 1.0.0.1

Bu kısmı bu şekilde ayarlayınız burası otomatik'de ise manuel olarak 100mbps full dublex olarak ayarlayınız.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    85,4 KB · Görüntüleme: 41
DNS olarak clodfare öneririm trdeki en hızlı DNS adresidir. 1.1.1.1 ve 1.0.0.1
Turknet kullanıyorum, turknet müşteri hizmetlerini aramıştım performans konusunda bana bir DNS verdiler, şuanda onu kullanıyorum memnunum. Teşekkürler...

Bu kısmı bu şekilde ayarlayınız burası otomatik'de ise manuel olarak 100mbps full dublex olarak ayarlayınız.
Tamamdır, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı