75 Mbps indirme hızı olan internette hiçbir şey indirilmiyor

Sait Turan

Kilopat
Daha fazla  
Hız testi yaptığımda 75 mbps hız alabiliyorum yükleme hızımda 8 mbps ping değerlerim ise 16. Fakat indirme yapamıyorum, herhangi bir indirme başlattığım an biraz iniyor sonra tamamen duruyor, Steam'den oyun indirmeye çalışıyorum ''İnternet bağlantısı yok'' diyor sabahtan beri çözmeye çalışıyorum hiçbir şey bulamadım. İnternet sağlayıcım Türknet ve herhangi bir sorun görünmediğini söylüyorlar.

Son olarak İnternete bağlı başka bir bilgisayar daha var ama o sorunsuz indirme yapabiliyor, iki bilgisayarda aynı Dns ayarlarını kullanıyorum 8.8.8.8-8.8.4.4.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    271 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran görüntüsü 2023-02-02 173405.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-02 173405.png
    152,4 KB · Görüntüleme: 33
  • Ekran görüntüsü 2023-02-02 174105.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-02 174105.png
    49,9 KB · Görüntüleme: 35
Hız testi yaptığımda 75 mbps hız alabiliyorum yükleme hızımda 8 mbps ping değerlerim ise 16. Fakat indirme yapamıyorum, herhangi bir indirme başlattığım an biraz iniyor sonra tamamen duruyor, Steam'den oyun indirmeye çalışıyorum ''İnternet bağlantısı yok'' diyor sabahtan beri çözmeye çalışıyorum hiçbir şey bulamadım. İnternet sağlayıcım Türknet ve herhangi bir sorun görünmediğini söylüyorlar.

Son olarak İnternete bağlı başka bir bilgisayar daha var ama o sorunsuz indirme yapabiliyor, iki bilgisayarda aynı Dns ayarlarını kullanıyorum 8.8.8.8-8.8.4.4.
Hocam diğer bilgisayar indirme yapıyorsa diğeri yapmıyorsa bilgisayarda bir sıkıntı olabilir.

Sadece bir öneri ethernet kartınızınzünz yada wifiadaptörünüzün driverini kaldırın pc yeniden başlatın ve ağ adaptörüzün driverini yeniden kurun.

Sadece bir öneri ethernet kartınızınzünz yada wifiadaptörünüzün driverini kaldırın pc yeniden başlatın ve ağ adaptörüzün driverini yeniden kurun.
Denedim hocam maalesef sorun çözülmedi, mevcutta en günceldeler zaten.
Depolama alanı var mıdır acaba hocam aklıma tek bu geldi
Depolama konusunda bir sıkıntı yok hocam 500 gb'tan fazla alan var pc'de.

Denedim hocam maalesef sorun çözülmedi, mevcutta en günceldeler zaten.

Depolama konusunda bir sıkıntı yok hocam 500 gb'tan fazla alan var pc'de.
Hocam format atıp deneseniz son çözüm olarak?

Yeni konular

Geri
Yukarı