75 megabit internete bufferbloat için modem önerisi

tanakasuna

Kilopat
Türk Telekom'un verdiği dandik ZyXEL VMG3312-B10b kullanıyorum. Modemin artık işi bitti, eskidi.
Bufferbloat sorunu yaşatmayacak modem lazım çünkü "NVIDIA GeForce NOW" servisini kullanıyorum ve ekstra ping olmaması gerekiyor.
Şunların içinde alınmaya değecek var mı ya da sizin tavsiyeniz nedir?
Türk Telekom'a Özel Kampanyalı Cihazlar | Türk Telekom

Son düzenleyen: Moderatör:
TP-Link Vr300 Öneririm.
Jitter 0
Paket kaybı 0
Bufferbloat 0-24Ms.
2 Adet mevcut v1 ve v2 olarak menmunum.
Fiber icin ise.
TP-Link AX73

bende de aynı modem mevcut bende aynı sorunu yaşıyorum xiaomi router alıp openwrt kullanıp sorunu çözmeyi amaçlıyorum ama yanlış mı düşünüyorum acaba modemi de değiştirmek lazım mıdır yoksa router kafi midir?

bende de aynı modem mevcut bende aynı sorunu yaşıyorum xiaomi router alıp openwrt kullanıp sorunu çözmeyi amaçlıyorum ama yanlış mı düşünüyorum acaba modemi de değiştirmek lazım mıdır yoksa router kafi midir?
Ben de router almayı düşünüyordum. Openwrt ile bufferbloat sorununu çözebilirim ama modemim çok eski. 8-9 yılı var o yüzden yeni modemlere de göz atmak istedim.

ben qos ayarlarını deniyorum şuan a+ aldım ama oyuna girince testte aldığım sonuçları alamıyorum yüksük ortalama 30-35 ms yüklü max 60 ama oyuna girince çok nadir 60'ın altında ping alıyorum arada bir 100 ms görüyorum benim amacım maksimum optimizasyon 30 ise benim ms 35 40 oynuyayım şu oyunları :D

yillardir modem/router kullanmiyorum direk eve gelen kabloyu bilgisayar bagliyorim wifi islerimi de alt katta kuzenlerden hallediyorum hic tavsiye etmem router ya da modemleri eger sizin eve gelen o kablo bilgisayarin lan tarafina girebiliyorsa oyle tavsiye ederim ama bildigim kadar static ip alman gerekir~

ben qos ayarlarını deniyorum şuan a+ aldım ama oyuna girince testte aldığım sonuçları alamıyorum yüksük ortalama 30-35 ms yüklü max 60 ama oyuna girince çok nadir 60'ın altında ping alıyorum arada bir 100 ms görüyorum benim amacım maksimum optimizasyon 30 ise benim ms 35 40 oynuyayım şu oyunları :D
qos pek sağlıklı değil anladığım kadarıyla. Sqm kullanmak gerekiyor.

Ben QoS ayarlarını deniyorum şu an a+ aldım ama oyuna girince testte aldığım sonuçları alamıyorum yüksük ortalama 30-35 ms yüklü Max 60 ama oyuna girince çok nadir 60'ın altında ping alıyorum arada bir 100 ms görüyorum benim amacım maksimum optimizasyon 30 ise benim ms 35 40 oynayayım şu oyunları :D

Oynadigin sunucular Avrupa da oldugu icin bu zamanda imkansiz ~ bir de bu CMD'den tracert atiyoruz ya tavsiyem ISS'yi arayip onlari optimize etmelerni soylemeniz bir şey degistirmeyecek ama senin gibi 10 bin kisi ciksa her gun arasa duzeltmek icin ugrasirlar gecen arkadasim Manisa'da yasiyor gebze de ki Tracert'te 80 ping aliyordu ben Bulgaristan da yasiyorum Türkiye sunucularinda Türkiye oyuncularindan bile dusuk ping aliyorum genellikle 5~8 arasi gebze de 60 ping aldim ve cok sasirdim ve uzuldum sizin adiniza yani bu boyle giderse ISS'ler daha az para harcamak icin bu hoplari duzeltmiyorlar duzeltseler o 60 pingin en az bir 45-48~ sabit alirsin (sadece tahmin~~

yillardir modem/router kullanmiyorum direk eve gelen kabloyu bilgisayar bagliyorim wifi islerimi de alt katta kuzenlerden hallediyorum hic tavsiye etmem router ya da modemleri eger sizin eve gelen o kablo bilgisayarin lan tarafina girebiliyorsa oyle tavsiye ederim ama bildigim kadar static ip alman gerekir~
hocam selamlar baglantıyı nasıl yapıyorsun detaylı anlatma şansın var mı ilk defa böyle birşey duydum bende yapmak istiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı