750.000 TL Araba önerisi

Ben olsam 458.000 TL'ye sıfır A3 sedan alırdım.
(Fiyata Audi Türkiye'den baktım. Güncel mi bilmiyorum.)

Öncelikle nasıl bir araç istediğin önemli. İkinci el ya da sıfır olması fiyatı etkiler. Bu konuda birçok etmen vardır. Ben size sıfır araç olarak bazı türlerde araç önerilerinde bulunacağım.

Coupe
Mercedes C 200 4matıc Coupé AMG - 1497cc (1.5 motor olduğu için mtv vergisi çok yüksek değil.) Benzinli 184 beygir. Mercedes'in sitesinde fiyatı 747.200 Türk lirası.

SUV
Mercedes Glb 200 AMG paketi. Benzinli, 163 beygir ve 1332Cc'lik motor hacmi var. Fiyatı ise 664.200 Türk lirası.

Sedan
Volvo S60 B5 AWD Inscription Plus. Benzinli, 250 beygir ve 1969Cc'lik motor hacmi var. (2.0 motor.)
Fiyatı 783.019 Türk lirası.

Hafif ticari
Mercedes Vito Tourer yeni Select Plus (8+1) 190 bg A/T uzun RWD. Motor hacmini tam olarak bilmiyorum ama yüksek ihtimal 1500cc civarındadır. Fiyatı ise 603.380 Türk lirası.

Pick-up
Ford Ranger Wildtrak 4x4 2.0 EcoBlue 213 beygir. 10 ileri otomatik şanzımanın yanı sıra dizel ve çok güçlü bir motor. İleride karavan vs çekmek istersen rahatlıkla çekersin. Off-road da yaparsın.
Fiyatı ise 409.700 Türk lirası.

Şimdilik 3-5 tür araçtan birer tane öneride bulundum. Eğer aklında olan bir marka var ise daha farklı model ve türde araçlar önerebilirim

Bana kalsa;
Nissan 350z alırdım (Türkiye fiyat ortalaması 400.000-450.000 arası)
Üstüne Sıfır elde yapılmış bir RB30DET alırdım motor olarak.
(İnternette Rb26dett bulabilirsin istersen onu al)
Sonra yurtdışından kargoyla bodykit getirttirirdim.
(Ben RocketBunny 350z' leri seviyorum hoş duruyorlar)
Üstüne Büyük ihtimalle birde GReddy egzoz sistemi yapardım.
Klasik karbon fiber Brembo fren setleri takardım.
AEM Açık hava filtresi.
Kaliteli bir intercooler.
Short Throw Shifter (İyi kalitede 500 dolarcığa bulabilirsin)
Birkaç ufak ama performansını bir bu kadar etkileyecek işin kalıyor geriye, onları da yaparsın ya da yaptırırsın iyi bir Tuning ci abimize sonuçta geriye 100.000 TL'ye yakın paran kalıyor.
Not: Şanzıman yazmayı unutmuşum, stok götürür ama değiştirisen artı yönlü bir artış olur perfonmasında.

Yada uğraşma al şunu geç: Mercedes - Benz CLS 63 AMG

Son düzenleme:

Geri
Yukarı