750-800 TL'ye Bisiklet Tavsiyesi

samsunlu

Kilopat
Yer
BİLECİK/MERKEZ
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisliği
Arkadaşlar sistem toplamak istiyordum ama babam YGS çalışmam diye aldırmıyor. Telefon alayım dedim, ''yok alamazsın zamanını boşa harcarsın'' dedi. Ben de bisiklet almakta karar kıldım. Az önce bu konuyu Salcano NG 650 İçin Arka Göbek Tavsiyesi | Sayfa 10 | Technopat Sosyal sonuna kadar okudum ve ağzım açık kaldı. İnşallah benim de böyle bir bisikletim olur :). Şu an 350tl param var. Bu fiyat hiçbir şekilde yetmeyeceğini biliyorum zaten. Hafta sonları günlük 50tl çalışıyorum para biriktiriyorum. Yani anlayacağınız ne kadar ucuza olursa o kadar çabuk bisiklet sahibi olabilirim. Şimdi sosyal'deki çoğu konuya baktım ve geliştirilebilir bir bisiklet olsun istiyorum. Sosyal'e bakmadan önce sıfır alırım kesinlikle derken ikinci el temiz bir alet almakta karar kıldım. Sizin önerileriniz ne olur başlarda 750-800tl kadar verebilirim. Daha sonra @BilgisayarKurdu gibi geliştirmeyi düşünüyorum bende :). Biraz fazla uzun oldu ama ilk defa böyle bir bisiklet araştırmaya başladım önceden Salcano Hector vardı siz düşünün halimi :).

Son düzenleme:
Bilecik Merkezde oturuyorum. Daha çok asfaltta kullanacağım ama yollar bozuk o yüzden MTB tercih ediyorum. Boyum 1.83 kilom 97 ona göre kadro boyu da önerebilirsiniz.

Benim bisiklet de salcano nova hiç memnun değilim çok konforlu ancak acayip yoruyor ve çok ağır. Kron yada sedona alasım geliyor ama araba benim paraları sömürdü.

Okuduğum araştırdığım kadarıyla temiz bir Sedona 741 iyi bir şeçenek olacak ama önerileri bekliyorum. İlerde bisikletin parçalarını değiştireceğim kesin geliştirilecek bir şey olması lazım.

Boy olarak sana 27 jant önerebilirim ancak kilon fazla zayıflamaya çalış bu olay kondisyonunu artırır öneririm carraro 224 ancak diğer tavsiyelerde bakmanı öneririm.

Bisikletçide deneyerek jant ve kadro ölçüsüne bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı