750 TL Bütçe ile Ekran Kartı Tavsiyesi

Hybrid Theory

Megapat
Makaleler
5
Yer
İzmir
Herkese iyi sosyaller. Artık net bir şekilde şu sorunuma nokta koymak isterim; başlıkta da belirttiğim gibi 750 TL bütçem var, üstüne çıkmam imkansız, ve sistemim için ekran kartı alacağım. Şu anlık 660 TL var ama en geç bir hafta sonra elime 90 TL daha geçecek. Bu yüzden de üst sınırı 660 TL olarak da belirleyebiliriz. İkinci el veya sıfır olması fark etmiyor aynı zamanda darboğaz yapıp yapmaması da önemli değil, maksat benim bu bütçe ile ne kadar iyi kart alabileceğim önemli.

Sistem:
* AMD Phenom II X4 945 İşlemci
* ASUS M4A78LT-M LE Anakart
* 2x4'ten 8 GB 1600 MHz RAM
* WD Caviar Blue 1 TB HDD
* Cooler Master Elite RC-430 500W Pencereli Kasa

2. El RX470 alabilirsiniz.
Hocam buldum bir tane ama kişiye ulaşamıyorum, ilanın sahte olduğunu düşünüyorum.

GT 1030 ve RX 460 2 GB falan alabilirsin.
Ama 2 ekran kartını da küçümseme
Halihazırda R7 250 kullanıyorum. O iki karttan birini de alsam her şekilde farkı hissedeceğim. İlk RX 560 aradım ama çok uçuk fiyata satıyorlar veya GeT ilan açmıyorlar, ben de o yüzden RX 460'a döndüm ve onda da durum aynı :/.
Zaten yıllardır döner yiye yiye adam akıllı sistem dizemedim kendime :D neyse işin şakası bu. Esası ise GTA 5, Dying Light gibi açık dünya oyunlarını sıklıkla oynuyorum. Tabi bu durumda işlemci de önemli ama en azından sağlam bir ekran kartı alıp ayar açarak aradaki farkı kapatabileceğimi düşünüyorum. RX 550 ise daha çok MOBA tarzı oyunları oynayanlar için tavsiye ediliyor, zamanında araştırmıştım. Tabi GTA 5'i de açar ama almışken biraz daha üst model bir şey almak istiyorum.

Kişiye ulaşacağım. Eğer GeT ilan açabilirse alabilirim. Ayrıca dediğiniz gibi daha iyisini bulabilirim ama uygun fiyata satan yok :D.

Hocam @Lyrax52'nin attığı linkte daha ucuz ama RX 550'e biraz daha soğuk bakıyorum.

Bu arada MSI RX 460 2 GB kartını buldum. Sizce almaya değer mi?

Hocam buldum bir tane ama kişiye ulaşamıyorum, ilanın sahte olduğunu düşünüyorum.

Halihazırda R7 250 kullanıyorum. O iki karttan birini de alsam her şekilde farkı hissedeceğim. İlk RX 560 aradım ama çok uçuk fiyata satıyorlar veya GeT ilan açmıyorlar, ben de o yüzden RX 460'a döndüm ve onda da durum aynı :/.

Zaten yıllardır döner yiye yiye adam akıllı sistem dizemedim kendime :D neyse işin şakası bu. Esası ise GTA 5, Dying Light gibi açık dünya oyunlarını sıklıkla oynuyorum. Tabi bu durumda işlemci de önemli ama en azından sağlam bir ekran kartı alıp ayar açarak aradaki farkı kapatabileceğimi düşünüyorum. RX 550 ise daha çok MOBA tarzı oyunları oynayanlar için tavsiye ediliyor, zamanında araştırmıştım. Tabi GTA 5'i de açar ama almışken biraz daha üst model bir şey almak istiyorum.

Kişiye ulaşacağım. Eğer GeT ilan açabilirse alabilirim. Ayrıca dediğiniz gibi daha iyisini bulabilirim ama uygun fiyata satan yok :D.

Hocam @Lyrax52'nin attığı linkte daha ucuz ama RX 550'e biraz daha soğuk bakıyorum.

RX 550 daha iyi.

Halihazırda R7 250 kullanıyorum. O iki karttan birini de alsam her şekilde farkı hissedeceğim. İlk RX 560 aradım ama çok uçuk fiyata satıyorlar veya GET ilan açmıyorlar, ben de o yüzden RX 460'a döndüm ve onda da durum aynı :/.

Kişiye ulaşacağım. Eğer GET ilan açabilirse alabilirim. Ayrıca dediğiniz gibi daha iyisini bulabilirim ama uygun fiyata satan yok :D.

RX 550 GTA 5 oyununda iyi performans sağlıyor, 720P Very High ayarlarda 45-65, 1080P normal ayarlarda 45-50 FPS oynatır. Sıkıntı çıkmaz yani.

Geri
Yukarı