750 TL Bütçe ile Ekran Kartı Tavsiyesi

RX 550 GTA 5 oyununda iyi performans sağlıyor, 720P Very High ayarlarda 45-65, 1080P normal ayarlarda 45-50 FPS oynatır. Sıkıntı çıkmaz yani.
Tahmin ettiğimden daha iyiymiş, ama ben 900p'de Medium-High arasında R7 250 ile de aynı FPS'yi alıyorum :D. Tabi ki R7 250'den katça daha güçlü bir kart ama hazır elimde bütçe varken RX 560'ı zorlamak istiyorum. Yoksa attığın linkteki bayağı uygun duruyor.

RX 550 daha iyi.
RX 460'ın 2 GB'lık modeline, yani attığım ilana kıyasla mı daha iyidir?

Tahmin ettiğimden daha iyiymiş, ama ben 900P'de medium-High arasında R7 250 ile de aynı FPS'yi alıyorum :D. Tabi ki R7 250'den katça daha güçlü bir kart ama hazır elimde bütçe varken RX 560'ı zorlamak istiyorum. Yoksa attığın linkteki bayağı uygun duruyor.

RX 460'ın 2 GB'lık modeline, yani attığım ilana kıyasla mı daha iyidir?

Sıfır RX 560 1000 TL'den başlıyor. Sana bir öneri sunacağım, sırf FPS için 750 TL'yi çöpe atma. Adam bu ekran kartını neden satıyor, sorunu var mı, hasarı var mı bilemeyiz. Eğer risk alırım derseniz ikinci el alabilirsiniz ama önermem.

Sıfır RX 560 1000 TL'den başlıyor. Sana bir öneri sunacağım, sırf FPS için 750 TL'yi çöpe atma. Adam bu ekran kartını neden satıyor, sorunu var mı, hasarı var mı bilemeyiz. Eğer risk alırım derseniz ikinci el alabilirsiniz ama önermem.
Önerin için teşekkür ederim. 2. elden çok ürün aldım, yeri geldi cortladım yeri geldi şu anda kullandığım bilgisayarı topladım. Ayrıca benim gibi çok eski bileşenler kullanan birisi için maalesef FPS önemli oluyor. Yani yapabiliyorken aslında alabileceğimin en iyisini almak istiyorum. Mesela kimi zaman çok güzel ürünler çıkıyor 2. elde. Yoksa ben de isterim bunu almayı; taksit olayını hiç sevmem ama başka seçeneğim olmazsa taksitle alabilirim bu kartı.

Ekleme:
Bu kart acayip kafama takıldı. Düşünceleriniz nelerdir? Bunu almaktansa bu kartı almak mantıklı mıdır?

Ekleme 2:
Sapphire RX 550 almaya karar verdim. Hem fiyatı bayağı uygun hem de şimdilik sistemim için yeterli olacağını düşünüyorum. Umarım beklentimi karşılar veya beklentimin üstüne çıkar. Yardımcı olan herkese teşekkürler. Kart elime ulaşınca buradan paylaşacağım.

Ekleme 3:
Bunu demeden RX 560'lardan bir tanesi ile 650 TL'de anlaştık :D. Yine de her şekilde yardımcı olan herkese teşekkürler. Kart için dediklerim hala geçerli, alınca buradan paylaşacağım.

Son düzenleme:
Yardımcı olan herkese teşekkürler. Dün görüştüğüm kişi ile bugün buluşup kartı aldım. Kartta fiziksel bir sorun yok, nispeten temiz. Kartı az önce takıp sürücüsünü kurduğum için oyunlarda test edemedim. Birazdan onları da paylaşırım.

Dosya Ekleri

• ekran kartı.jpg
    ekran kartı.jpg
    133,9 KB · Görüntüleme: 18
  • sistem.jpg
    sistem.jpg
    121,3 KB · Görüntüleme: 21

Geri
Yukarı