750 TL'ye 2. El Ibanez GRG170DX Alınır mı?

Birkan Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Jay Turser JT300 elektro gitarımı sattım. Yeni gitar almak istiyorum ve 2. el kıpkırmızı ve temiz bu gitarı gördüm. Genelde rock, metal çalmaya çalışıyorum. Fiyatı en son 750 yaptı sizce alınır mı? İnsanlar Ibanez'i pek önermiyor çünkü.

Ibanez'i önermeyen kim ya? Gayet güzel gitarları var. LTD F-50 mi GRG170DX mi derseniz, GRG170DX derim. HSH ile daha geniş bir ton yelpazeniz olur ama tremolo biraz can sıkabilir akort tutma ve tel değişimi gibi konularda.

Ayriyeten Epiphone Les Paul 100'lere de bakabilirsiniz, 2. el fiyatlarına göre gerçekten güzel gitarlar. Biraz daha bütçeniz varsa veya biriktirebilirseniz; 2. el PRS SE'lere bakın.

Ibanez'i önermeyen kim ya? Gayet güzel gitarları var. LTD F-50 mi GRG170DX mi derseniz, GRG170DX derim. HSH ile daha geniş bir ton yelpazeniz olur ama tremolo biraz can sıkabilir akort tutma ve tel değişimi gibi konularda.

Ayriyeten Epiphone Les Paul 100'lere de bakabilirsiniz, 2. el fiyatlarına göre gerçekten güzel gitarlar. Biraz daha bütçeniz varsa veya biriktirebilirseniz; 2. el PRS SE'lere bakın.
Ben olsam iki gitar arasında kalırsam eğer İbanez'i tercih ederim ama ikisinide deneyip, tonlarına bakıp senin karar vermen lazım.

Dostlar Nohman markası nasıldır? 600 TL ye 0 akustik gitarını buldum sizce alınır mı?

Hiç duymadığım bir marka. Uzak doğu markası gibi gözüküyor. Çok bulaşmayın derim. Kalite kontrol sorunları başınızı ağrıtmasın sonra.
Olay şöyle gelişti hocam. Jazz'a girdim orada akustik gitar deniyordum sonra sahibi geldi baktı elimdekine dedi 48 saat içinde alırsan %50 indirimle vereceğim dedi. Öğrendik adamın borçları falan varmış e bu marka da bilinmiyor ondan böyle dedi sanırsam. Yani 1200 TL lik gitar aslında etiketinde falan yazıyor. Ama işte bilmediğim bir marka. Çalarken rahat geldi ama gerçekten bilmiyorum hocam ne yapacağımı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı