7500 - 8000 TL Gaming Laptop Tavsiyesi

Docarsh

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Gaming laptop arayışı içerisindeyim. Ancak cok seçenek var kafam çok karıştı. Ben de sizlere danışmak istedim.
  • * 7500 - 8000 TL bütçem mevcut.
  • * 144 Hz bir monitör bağlantısı ile oyun oynayacağım. Bu yüzden HDMI ya da DP port şart.
  • * FPS oyuncusuyum. (CS:GO, PUBG, fortnite vb.) Ancak hikaye tabanlı oyunları çok severim. (Crysis, Far Cry vb.) Bunları oynarken grafikten ödün vermek istemiyorum. Bu yüzden güçlü bir işletim arıyorum.
  • * Oyundan ek olarak Yazılım Mühendisliği okuyacağım, bu konuya da uygun olmalı.
  • * Uzun ömürlü olması tercihimdir.
  • * Upgrade'ye uygun olmalı. İleride ekran kartıdır, RAM'dir vb. değiştirmeye açık olsun.
Sanırım aradığım özellikler bu kadar. Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Umarım bir çözüm yolu buluruz.

Not : Bu konuda herhangi bir acelem yok. 20xx ekran kartlarını beklemek avantajlı olur mu? (hem performans hem de fiyat açısından)

Son düzenleyen: Moderatör:
6000₺'ye GTX1070'li masaüstü alsan, 2000₺'ye de laptop alsan olmaz mı? Veya direkt masaüstü al.
Dediklerin masaüstü bir sistemle çok rahat gerçekleşebilir. Zaten 144Hz monitörle oynayacakmışsın, laptopun anlamı kalmaz.

Yeni seri ekran kartlarını beklemek daha mantıklı olur. Aceleniz yok ise bekleyin.

Bütçeyi çok az daha artırma imkanınız varsa, GT62 VR öneririm. Üst seviyede alınacak en iyi modellerden biridir.

MSI GT62VR 7RE(Dominator Pro)-284XTR Intel Core i7 7700HQ Fiyatı

Yeni nesil laptop ekran kartları sene sonuna doğru çıkacağı söyleniyor. Yani önce masaüstüne çıkacak yaygınlaşacak sonra mobil kısmına odaklanacaklar. Tabi iddiadan ibaret ama doğru olduğunu düşünüyorum. Dolar kurundan dolayı büyük ihtimal GTX 1060 modelli laptoplar alabilirsiniz eskiden o fiyat segmentinde az da olsa 1070 modeller alınabiliyordu. Ben yeni nesil işlemcili model çıkacak olan Dell, HP, ACER, ASUS markalardan da fikir alıp öyle almanızı tavsiye ederim tahmini 1-2 aya burada satışa sunulacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı