7500 - 9000₺ notebook önerisi

Oyun oynayacak mısınız?
Oynarım ancak fazla ve yüksek grafikler isteyen oyunlar oynayacağımı sanmam. Ayrıca belirtmekte fayda var, benim için öncelik kesinlikle windows un hızlı çalışması yani herhangi bir klasör ya da program (word, excel, autocad gibi) erken açılmalı veya bilgisayar bunlarla zorlanmamalı. Teşekkürler
Dostum ekran boyutu önemli mi 15,6 mı 17,3 inç mi istersin?
Kesinlikle 14 ya da 15,6 olmasını tercih ederim. Teşekkürler.

Oynarım ancak fazla ve yüksek grafikler isteyen oyunlar oynayacağımı sanmam. Ayrıca belirtmekte fayda var, benim için öncelik kesinlikle windows un hızlı çalışması yani herhangi bir klasör ya da program (word, excel, autocad gibi) erken açılmalı veya bilgisayar bunlarla zorlanmamalı. Teşekkürler

Kesinlikle 14 ya da 15,6 olmasını tercih ederim. Teşekkürler.
Hocam AutoCAD gibi ağır sayılan programlar için bence gaming laptoplar ön planda durmalı. Çünkü hepimiz biliyoruz ki onlar donanım açısından iş laptoplarına göre daha iyi. İş-oyun bilgisayarı olarak:

Gaming laptop olarak:

Fakat ne olursa olsun Monster, Casper markalarından uzak durun.

Biz sorunca söyleme. Şimdi sen çok seyahat falan eder misiniz? Gamer tasarımda olursa sıkıntı olur mu?
Belirtmeyi unuttuğum noktalardan birine değindiniz teşekkürler. Bilgisayarı yanımda taşırım evet o yüzden kaba bir görünüm istemem. Ayrıca gamer tasarımdan elimden geldiğince uzak durmaya çalışıyorum mesela acer nitro serisi gibi modeller.
Öncelikle linkler için teşekkürler. Matebook modellerini araştırıyorum bende ancak dahili grafik kartı beni korkutan kısmı. Ayrıca şuan kullandığım modeli de belirteyim:

asus x550jk
i5 4200h
gtx850m
8gb ram
500hdd

Alacağım bilgisayarın bununla aynı seviyede olmasından endişe ediyorum. İşlemcisi o kadar olmasada ekran kartı güçlü gibi. (gtx850m için)

Neden ki? Bence iş için gayet uygun...

Ama arkadaş oyun da oynayacakmış.
Belirtmeyi unuttuğum noktalardan birine değindiniz teşekkürler. Bilgisayarı yanımda taşırım evet o yüzden kaba bir görünüm istemem. Ayrıca gamer tasarımdan elimden geldiğince uzak durmaya çalışıyorum mesela Acer Nitro serisi gibi modeller.

Öncelikle linkler için teşekkürler. Matebook modellerini araştırıyorum bende ancak dahili grafik kartı beni korkutan kısmı. Ayrıca şu an kullandığım modeli de belirteyim:

ASUS X550JK
i5 4200H
GTX850M
8 GB RAM
500HDD

Alacağım bilgisayarın bununla aynı seviyede olmasından endişe ediyorum. İşlemcisi o kadar olmasa da ekran kartı güçlü gibi. (GTX850M için)

Hocam ben size 5 en fazla 10 dk sonra ideal PC'yi atacağım.

Geri
Yukarı