7500 TL 10400F 3500X sistem alınır mı?

Benimkine yakın olmuş. HDD'yi çıkıp kasa PSU'dan kısıp, iyi ekran kartı koymuşsunuz. Dedimya oyun oynamayacagım. Belki bu sistemin içine 300'lik ekran kartı koyup ileride çok iyi bir ekran kartıda alabilirim.

PSU 620W çok bile Benim attığım bile 400W harcıyor. 620W çok fazla. 1660S bile alıp 2TB HDD koyabilirsiniz.

Kasa ve PSU için 1 günüm gitti özellikle sessiz bir sistem olması için çok araştırdım. Aldıgım kasanın önünde 2*200 lük fan var. Bu sayede ses az gelecek, psu larda çok sessiz modeller. Tümünün incelemesine baktım öyle seçtim. Biraz ondan öyle tuzlu oldu. Sistemi istesem 1700 tl daha ucuza getirebilirim, bunu farkındayım. HDD yi çıkıp PSU,KASA SSD, RAM ,Anakartı daha düşük seçip iner aşagı
PSU 620W çok bile Benim attığım bile 400W harcıyor. 620W çok fazla. 1660S bile alıp 2TB HDD koyabilirsiniz.
sessiz olması önemli benim için , ileride iyi ekran kartı koyarsam yüksek wat olması daha iyi olur .

Anakart olarak ucuz bir H410 anakart da alınabilir zaten ve ekran kartı 1660S olabilir. Düşük RAM frekansında çok bir düşüş olmuyor eğer 1660S gibi bir ekran kartı kullanılırsa.

Anakart olarak ucuz bir H410 anakart da alınabilir zaten ve ekran kartı 1660S olabilir. Düşük RAM frekansında çok bir düşüş olmuyor eğer 1660S gibi bir ekran kartı kullanılırsa.
Anakarttı x490 alacaktım sonradan , B460 a indirdim. İyi bir model seçtim. Anakart iyi olsun istedim.

Anakarttı X490 alacaktım sonradan, B460'a indirdim. İyi bir model seçtim. Anakart iyi olsun istedim.

Z490 daha iyi olur. H ve B anakartlarda i3 ve i5 işlemcilerde 2666 MHz kısıtlaması olduğu için CL değeri çok düşük olmadığı sürece yüksek seviye ekran kartlarında bayağı performans düşüşü olabiliyor.

Z490 daha iyi olur. H ve B anakartlarda i3 ve i5 işlemcilerde 2666 MHz kısıtlaması olduğu için CL değeri çok düşük olmadığı sürece yüksek seviye ekran kartlarında bayağı performans düşüşü olabiliyor.
günlük kullanım için fazla bir fark ettirmeyecegi için seçmedim. Fiyatları bayagı yüksekti.

2. sistem iyi görünüyor. Güç kaynağı bana nedense fazla pahalı geldi. Her ne kadar Seasonic olsa bile yalnızca Bronz sertifikası var. 860 EVO yerine de gayet güzel bir NVMe tercih edilebilir Kingston A2000 gibi, hali hazırda 2 TB HDD desteğin var çünkü. 1650S yerine de en az 6 GB VRAM'li bir ekran kartına yönelmek daha doğru bir seçenek olur bu zamanda.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı