7500 TL her şey dahil sistem toplama

T-Bad

Centipat
Arkadaşlar, bütçe 7500 TL bütçe ile monitör, klavye ve mouse bulunan bir sisteme ihtiyacım var. Sistemde yapılacaklar öncelikli olarak çizime ve rendere yönelik olacak. Kullanılacak olan programlar: AutoCAD, arcon ve dinosar olacak. Sistem de çok olmasa da oyun da oynanacak. Bunlar için şöyle birkaç sistem buldum ama ben yine de size danışmak istedim. Daha iyisi toplanabilir mi? IMMORTAL/ASUS TUF GeForce GTX 1650 SUPER OC 4GB/AMD Ryzen 3 3100/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC | ITOPYA

J3ss3 Pinkman

Decapat
İki sistemden de birbirinden rezalet. Bekleme imkanınız var mı? Kullandığınız programlar için işlemci mi daha önemli yoksa ekran kartı mı?

KS
T-Bad

T-Bad

Centipat
İki sistemden de birbirinden rezalet. Bekleme imkanınız var mı? Kullandığınız programlar için işlemci mi daha önemli yoksa ekran kartı mı?
Bekleme ne için bekleme olduğunu söylerseniz duruma göre söylerim. Dolar düşecek şu bu olacak gibi bir şeyse beklememek istiyorum çünkü bu ülkede fiyatı yükselen bir şeyin tekrar ucuzladığını görmedim.

J3ss3 Pinkman

Decapat
Bekleme ne için bekleme olduğunu söylerseniz duruma göre söylerim. Dolar düşecek şu bu olacak gibi bir şeyse beklememek istiyorum çünkü bu ülkede fiyatı yükselen bir şeyin tekrar ucuzladığını görmedim.
Yeni seri kartlar çıkacak diye bekleme imkanınız var mı diye sordum. Yoksa doların düşme ihtimali olmadığını hepimiz biliyoruz. Kullandığınız programlar için ekran kartı mı daha önemli yoksa işlemci mi? Ona bir sistem önerisi yapacağım.

KS
T-Bad

T-Bad

Centipat
Maalesef bekleme imkanım yok işte kullanılacağı için. Programlar ise ekran kartına önem vermekte genellikle.

J3ss3 Pinkman

Decapat
Miningciler sağolsun stok bırakmadılar. Şu an ne önersem bilemedim. Önerecek sistem bile kalmadı. Şu an bulabildiğim en iyi alternatifi aşağıya bırakıyorum:

7517 TL

Alternatif anakart ve işlemci:
Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

7593 TL

KS
T-Bad

T-Bad

Centipat
Miningciler sağolsun stok bırakmadılar. Şu an ne önersem bilemedim. Önerecek sistem bile kalmadı. Şu an bulabildiğim en iyi alternatifi aşağıya bırakıyorum:

7517 TL

Alternatif anakart ve işlemci:
Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

7593 TL
İşlemcinin İ3 olması biraz aklımı çeldi acaba işlemciyi biraz artırıp başka şeyden mi kıssak ? Ayrıca attığınız güç kaynağı ve ram iyi mi normalde çok fazla anlamam ama bu markaları da ilk kez duyuyorum. Sıkıntılı markalar donanıma ciddi zararlar verebiliyor diye biliyorum. Düzenleme : Firmaya stokların durumunu ve piyasaya yeni gelecek olan ekran kartlarından söz ettiğim de süreye bağlı olarak biraz daha bekleyebileceklerini söylediler. Bekleme durumunda ne kadar süre beklenecek öğrenebilir miyiz ?

J3ss3 Pinkman

Decapat
İşlemcinin İ3 olması biraz aklımı çeldi acaba işlemciyi biraz artırıp başka şeyden mi kıssak ? Ayrıca attığınız güç kaynağı ve ram iyi mi normalde çok fazla anlamam ama bu markaları da ilk kez duyuyorum. Sıkıntılı markalar donanıma ciddi zararlar verebiliyor diye biliyorum. Düzenleme : Firmaya stokların durumunu ve piyasaya yeni gelecek olan ekran kartlarından söz ettiğim de süreye bağlı olarak biraz daha bekleyebileceklerini söylediler. Bekleme durumunda ne kadar süre beklenecek öğrenebilir miyiz ?
Hocam i3 10100F güzel bir işlemcidir. i3 olması kafanızı karıştırmasın. Güç kaynağı ve RAM’den yana şüpheniz olmasın. İkisi de gayet iyidir. Stokların yenilenmesi konusunda ise kesin bir bilgi yok.

KS
T-Bad

T-Bad

Centipat
Hocam i3 10100F güzel bir işlemcidir. i3 olması kafanızı karıştırmasın. Güç kaynağı ve RAM’den yana şüpheniz olmasın. İkisi de gayet iyidir. Stokların yenilenmesi konusunda ise kesin bir bilgi yok.
Peki ekran kartının markasına takılmalı mıyım ? Normalde çevremdeki insanlar Asus MSİ falan alıyor ama bu üreticiyi ilk kez görüyorum.

J3ss3 Pinkman

Decapat
Peki ekran kartının markasına takılmalı mıyım ? Normalde çevremdeki insanlar Asus MSİ falan alıyor ama bu üreticiyi ilk kez görüyorum.
İnno 3D, Palit, Galax gibi markalar sağlam markalardır. Hatta şöyle diyeyim: Palit GameRock modeli, MSI, Asus kartlardan çok daha ucuz olmasına rağmen Asus ROG’un ensesinde, MSI ve Gigabyte gibi markaların önünde. Marka değil model karşılaştırmak daha mantıklı. Attığım kart gayet iyidir lakin stok sorunları nedeniyle fiyatı biraz uçmuş.

Yukarı