7500 TL iPhone telefon önerisi

gkhn01

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Masaüstü Yazılım Geliştiricisi
Merhaba, forum sakinleri. Bugünlerde bir iPhone almaya karar verdim. Android bir cihazdan geçiş yapacağım. Fakat iPhone'nin hangi modelini alacağımı bir türlü kafamda kesinleştiremedim. iPhone 11 128 GB alabilecek kadar bütçem mevcut. Fakat bir türlü karar kılamadım. Aldığım modelin en az 3-5 yıl son yazılım güncellemesini alsın istiyorum. iPhone telefonlarda 5 yıl Apple yazılım desteği veriyor diye duymuştum fakat tam da emin değilim. Sizin bana önerebileceğiniz bütçemi geçmeyecek ve beklentilerimi karşılayabilecek bir iPhone modeli öneriniz var mı? Teşekkürler.

Merhaba, forum sakinleri. Bugünlerde bir iPhone almaya karar verdim. Android bir cihazdan geçiş yapacağım. Fakat IPhone'nin hangi modelini alacağımı bir türlü kafamda kesinleştiremedim. iPhone 11 128 GB alabilecek kadar bütçem mevcut. Fakat bir türlü karar kılamadım. Aldığım modelin en az 3-5 yıl son yazılım güncellemesini alsın istiyorum. iPhone telefonlarda 5 yıl Apple yazılım desteği veriyor diye duymuştum fakat tam da emin değilim. Sizin bana önerebileceğiniz bütçemi geçmeyecek ve beklentilerimi karşılayabilecek bir iPhone modeli öneriniz var mı? Teşekkürler.

1. Neden iPhone?
2. İstediğin depolama kaç GB olmalı?
3. Kamera senin için önemli mi?

1. neden iphone,
2. istediğin depolama kaç gb olmalı,
3. kamera senin için önemli mi?
1. Daha stabil olmasından dolayı.
2. 64 GB ve üstü işimi görür diye düşünüyorum.
3. Kamera 1080p video kaydı veya düzgün resim çeksin yeter. Fazla kullanmıyorum ama video veya resim çekecek olursam idare etsin yeter.

Dediğim gibi en önemli kısım; en yeni yazılım güncellemesini uzun süre alması.
En iyi seçenek o gibi duruyor. 500TL daha verip 12 mini alabilirsiniz. Daha yeni ama ekranı daha küçük. Ayrıca 64Gb. Sizin kararınıza kalmış.
Olabilir, 64 GB işimi görür. Yazılım desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Kaç yıl daha son sürüm iOS güncellemesini alır acaba?
7500 TL verene kadar 8000 TL'ye iPhone 12 mini al.
iPhone 12'nin yazılım desteği konusunda ne düşünüyorsunuz? Kaç yıl daha son sürüm iOS güncellemesini alır?

1. Daha stabil olmasından dolayı.
2. 64 GB ve üstü işimi görür diye düşünüyorum.
3. Kamera 1080p video kaydı veya düzgün resim çeksin yeter. Fazla kullanmıyorum ama video veya resim çekecek olursam idare etsin yeter.

Dediğim gibi en önemli kısım; en yeni yazılım güncellemesini uzun süre alması.

Olabilir, 64 GB işimi görür. Yazılım desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Kaç yıl daha son sürüm iOS güncellemesini alır acaba?

iPhone 12'nin yazılım desteği konusunda ne düşünüyorsunuz? Kaç yıl daha son sürüm iOS güncellemesini alır?

Hocam 11 bence en az 2025 e kadar güncelleme alır. 2027 ye kadar da sorunsuz kullandırtır. 12 mini ise 2026 ya kadar güncelleme alır. 2028 e kadar da ömrü olur. Yani alıp 6-7 sene kullanmayacaksanız sizin için çok da önemli değil. Burada daha güçlü işlemci, 5G, Oled ekran ve kamera avantajı olan 12 mini var. Burada da daha büyük ekran daha iyi batarya var. Size kalmış. Ben olsam 12 mini alırdım. 5.4 inç bence dünyadaki en iyi telefon boyutu.

12 mini almanız en mantıklısı. Kaç yıl yazılım güncellemesi alacağını bilemeyiz fakat 6S ve 6S Plus 5 büyük güncelleme aldı. Zaten ondan sonrakiler hala almaya devam edecekler. Yani 4-5 yıl diyebiliriz en kötü.

Geri
Yukarı