7500 TL'ye iş ve oyun için laptop tavsiyesi

BlackTSix

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mütercim Tercüman / İngilizce
Merhaba.

Neredeyse 4 gündür aktif olarak araştırıyorum, girmediğim forum, okumadığım makale kalmadı. (İngilizce makaleler de buna dahil olmak üzere) Son zamanlarda işim gereği fazla mobil olmam gerekiyor ve bunun daha ne kadar süreceğini bilmiyorum. Hobi olarak bilgisayar oyunlarından muazzam derecede keyif aldığım için seyahatlerimde ve iş için bulunduğum yerlerde kullanabilmek üzere bir Oyuncu Laptop'ı almaya karar verdim. Piyasanın öncüleri zaten konu başlığında belirttiğim gibi Monster, MSI ve Dell. Peki bu arkadaşları birbirinden nasıl ayıracağız? Nasıl hangisinin bize daha uygun olacağını bulacağız? Ben diyorum ki bir sohbet havasında bunu tartışalım ortak bir karara varalım sonra ben gidip o karara vardığımız ürünü alıp forumda sizlerle birlikte inceleyeyim.

Şimdi kısaca biraz kendimden bahsedeyim ki ne istediğimi bilin. Öncelikle işletim sistemlerini sınamak adına R-Kit yazıyorum ve firmalar bunun için bana para ödüyorlar. Ek iş olarak IKEA tarafında tercüman olarak hizmet veriyorum. Aktif bir Linux kullanıcısıyım ve bunu söylemekten kıvanç duyuyorum. Lakin gel gelelim ki iş için kullandığım şahane bir bilgisayarım var zaten. Dolayısıyla sadece mobil olabilecek, batarya ömrünü uzun olan, donanım açısından oyunları Ultra'da yada yüksekte destekleyecek. Bana donanımsal açıdan sıkıntı çıkarmayacak (yazılımsal açıdan çıkartsa da kendim hallederim) mevcut bütçem olan 7500TL'yi aşmayacak. Türkiye'de bana servis konusunda sorun yaşatmayacak. Isınmasıyla beni kanser etmeyecek bir cihaz olmalı. Bir de aynı özelliklere tabii olmak şartıyla bütçeyi 5000 / 6000TL'ye düşürdüğümüzde neler önerileceğini merak ediyorum.

Ayrıca laptoplarda kullanılan 1050 ve 1050 Ti'ların güncel oyunlardaki performanslarını bizzat deneyip tecrübe sahibi olan arkadaşlar bu konuda beni aydınlatırlarsa çok sevinirim.

Not: Bu konu bütçe yüksek olduğu için tek seferde düzgün bir cihaz almak ve sonrasında keşke şunu alsaydım, aaa bak buda varmış dememek için açılmıştır.

İlginize teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu başlığını "Oyun için Laptop" olarak değiştirebilir miyiz. Konu içerisinde de belirttiğim gibi iş için zaten bir cihazım var :)

Bütçe daha fazla olsaydı G515 önerecektim. Monster cihazların kasasının kalitesi kötü ve yere düşmede, üstüne su dökülünce sıkıntı çıkarabilir bu ama fazla sıkıntı olmayacaktır dikkatli kullanıcı isen. Zaten sana ömür boyu hizmet garantisi sunuyor Monster. MSI'yı boşver. Eminim bu fiyata alacağın MSI laptopun içinde 1050 vardır. Dell ise güzel ama fiyatı nasıl bilmiyorum. Neyse önerimi sunayım ben sana.
Tulpar T5 V17.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook bunu alacaksan yanına bir de vakumlu soğutucu almanı öneririm. HQ serisi işlemciler için soğutucu şart zaten.

8. nesil i5 işlemci, GTX 1050Ti ekran kartı, 128GB SSD. Tasarım ve soğutma olarak üst seviyedir. Yazılım ve teknik servis olarak da mutlu eder.

MSI GL63 8RD-429XTR Intel Core i5 8300H 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Bütçe daha fazla olsaydı G515 önerecektim. Monster cihazların kasasının kalitesi kötü ve yere düşmede, üstüne su dökülünce sıkıntı çıkarabilir bu ama fazla sıkıntı olmayacaktır dikkatli kullanıcı isen. Zaten sana ömür boyu hizmet garantisi sunuyor Monster. MSI'yı boşver. Eminim bu fiyata alacağın MSI laptopun içinde 1050 vardır. Dell ise güzel ama fiyatı nasıl bilmiyorum. Neyse önerimi sunayım ben sana.
Tulpar T5 V17.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook bunu alacaksan yanına bir de vakumlu soğutucu almanı öneririm. HQ serisi işlemciler için soğutucu şart zaten.

Cihazın oyun içerisindeki performansı hakkında bir bilginiz var mı? Veya pil ömrü?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı