7500TL Render odaklı sistem toplama

Teknobilici

Centipat
Arkadaşlar çok oyun oynayan birisi değilim. Oynadığım Online oyun bir tek LoL var bunun dışında oynayacağım oyunlarda GTA 5 ve FIFA pes serisi olur bunun dışında pek oyun oynayacağımı sanmıyorum. Sistem olaylarından çok anlamam sistem toplama amacım render almak Adobe programları kurmak üzerine olacak. Kendim parça alıp dizmekle uğraşamam bu yüzden hazır sistem sipariş edip direkt kullanıma geçmek istiyorum. Donanım arşivinin 1660'lı Ryzen 5 3500'lü sistemi var 5.400 TL civarında fiyat olarak 7 bine kadar çıkabilirim. Bu sistem benim ihtiyaçlarımı karşılar mı? Render ve Adobe programlarında olay ekran kartı mı işlemci mi pek hakim değilim. 5.400'lü sistemi Ryzen 5 3600X RTX 2060 yapsam ihtiyacımı karşılar mı? Fiyat 7.200 civarı oluyor maks çıkacağım seviyelerde buralar zaten sadece kasa olacak. Hazır satın alacağım şekilde bu fiyat bandında öneriniz olan sistemler varsa da çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim yorum yazacak herkese
Özetle: Fiyat aralığı 5-7.5 bin TL arasında render ve Adobe programlarını rahat çalıştıracak sipariş et, fişe tak çalıştır bir sistem yalnızca kasa.

Render yaparken eğer güncel Adobe yazılımları kullanıyorsanız hem işlemci hem de ekran kartını kullanır. Render süresi ekran kartının CUDA Core'u ve işlemcinizin çekirdek sayısı/gücüne bağlı kısalır.

Ryzen 5 3600X gayet iyi seçim. Oyun ve render için gayet uygun bir işlemci.
NVIDIA'nın 3000 serisini beklemenizi öneririm. Açıklanan verilere göre 2060 ile 3060 arasında yaklaşık 2 kat CUDA Core farkı var. İki ürün arasında 400-500 lira kadar fiyat farkı olacağını düşünüyorum. (400$+%20+%18)

Son düzenleme:
Render yaparken eğer güncel Adobe yazılımları kullanıyorsanız hem işlemci hem de ekran kartını kullanır. Render süresi ekran kartının CUDA Core'u ve işlemcinizin çekirdek sayısı/gücüne bağlı kısalır.

Ryzen 5 3600X gayet iyi seçim. Oyun ve render için gayet uygun bir işlemci.
NVIDIA'nın 3000 serisini beklemenizi öneririm. Açıklanan verilere göre 2060 ile 3060 arasında yaklaşık 2 kat CUDA Core farkı var. İki ürün arasında 400-500 lira kadar fiyat farkı olacağını düşünüyorum. (400$+%20+%18)
Cevap için teşekkür ederim dolar bu hızla artarken beklemek mantıklı mı acaba diye bi düşündüm açıkçası ne zaman çıkacak acaba 3000 serisi?

Arkadaşlar çok oyun oynayan birisi değilim. Oynadığım Online oyun bir tek LoL var bunun dışında oynayacağım oyunlarda GTA 5 ve FIFA pes serisi olur bunun dışında pek oyun oynayacağımı sanmıyorum. Sistem olaylarından çok anlamam sistem toplama amacım render almak Adobe programları kurmak üzerine olacak. Kendim parça alıp dizmekle uğraşamam bu yüzden hazır sistem sipariş edip direkt kullanıma geçmek istiyorum. Donanım arşivinin 1660'lı Ryzen 5 3500'lü sistemi var 5.400 TL civarında fiyat olarak 7 bine kadar çıkabilirim. Bu sistem benim ihtiyaçlarımı karşılar mı? Render ve Adobe programlarında olay ekran kartı mı işlemci mi pek hakim değilim. 5.400'lü sistemi Ryzen 5 3600X RTX 2060 yapsam ihtiyacımı karşılar mı? Fiyat 7.200 civarı oluyor maks çıkacağım seviyelerde buralar zaten sadece kasa olacak. Hazır satın alacağım şekilde bu fiyat bandında öneriniz olan sistemler varsa da çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim yorum yazacak herkese.
Özetle: Fiyat aralığı 5-7.5 bin TL arasında render ve Adobe programlarını rahat çalıştıracak sipariş et, fişe tak çalıştır bir sistem yalnızca kasa.

Hocam 7200'e gelen sistemin linkini atabilir misiniz?

Geri
Yukarı