750W Gold PSU tavsiyesi

Sanırım MSI Gaming X gibi ekran kartlarında daha fazla giriş var. Öyle bir ekran kartı takmam mümkün mü? Ekran kartına kaç pin veriyor bu PSU?

4 Tane 6+2 pin veriyor. Yani fazlasıyla yeterli. Diğerlerine bakmak isterseniz.
Anakartta 8+4 pinlik bir güç girişi var. Ama güç kaynağından sadece 8 pin çıkıyor.

Son düzenleme:
4 Tane 6+2 pin veriyor. Yani fazlasıyla yeterli. Diğerlerine bakmak isterseniz.

Anakartta 8+4 pinlik bir güç girişi var. Ama güç kaynağından sadece 8 pin çıkıyor.
Yani bu anakarta yetmeyeceği anlamına mı geliyor? Yani almayı düşündüğüm sistem önceki konumun ilk mesajında. Zaten o konuda siz de vardınız. Ancak belki ekran kartında bir değişiklik yapıp dafa fazla güç girişi bir ekran kartı alma ihtimalim olduğundan kafama takıldı. Diyelim ki o sistemle Gaming X aldım. Ne olacak? Pin anakarta yetmeyecek mi? Sizi de biraz sıkmış olabilirim. Ayrıca üşenmeden bu kadar cevap verdiğiniz için de çok teşekkür ederim.

İstediğiniz kadar soru sorabilirsiniz sıkıntı olmaz.
Ekran kartı için güç girişi her türlü yeter.
Ankart için PSU'dan 8 pinlik güç girişi çıkıyor. Anakart 8+4 pin. Normal kullanımda sıkıntı olmaz. OC yaparken belki sorun çıkartabilir ama bilmiyorum. @RPM biliyordur belki.

İstediğiniz kadar soru sorabilirsiniz sıkıntı olmaz.
Ekran kartı için güç girişi her türlü yeter.
Ankart için PSU'dan 8 pinlik güç girişi çıkıyor. Anakart 8+4 pin. Normal kullanımda sıkıntı olmaz. OC yaparken belki sorun çıkartabilir ama bilmiyorum. @RPM biliyordur belki.
Bu PSU işlerinden çok anlamadığımdan anlamak için biraz kafa yormam gerekti ama sonunda anladım tek sorunun CPU tarafında olduğunu. İnternette biraz araştırdığımda 9600k gibi işlemcilerde 4 pin boşken sorun yaşamadıklarını (OC olmadan) gördüm. Ama 5600x gibi bir işlemcide nasıl olur bilemiyorum. OC yapmayı şimdilik düşünmüyorum. İlerde yapsam da ufak bir OC yaparım. Ama bu 4 pinlik boş kısmın başıma dert açma ihtimali varsa daha almadan başka PSU bakmam lazım. @RPM hocamın da görüşünü almak istiyorum. Benim CPU’ ya 8 pin yeter mi? İlla 8+4 dolu olması mı lazım? Görüntü alamaz mıyım?
Bu PSU işlerinden çok anlamadığımdan anlamak için biraz kafa yormam gerekti ama sonunda anladım tek sorunun CPU tarafında olduğunu. İnternette biraz araştırdığımda 9600k gibi işlemcilerde 4 pin boşken sorun yaşamadıklarını (OC olmadan) gördüm. Ama 5600x gibi bir işlemcide nasıl olur bilemiyorum. OC yapmayı şimdilik düşünmüyorum. İlerde yapsam da ufak bir OC yaparım. Ama bu 4 pinlik boş kısmın başıma dert açma ihtimali varsa daha almadan başka PSU bakmam lazım. @RPM hocamın da görüşünü almak istiyorum. Benim CPU’ ya 8 pin yeter mi? İlla 8+4 dolu olması mı lazım? Görüntü alamaz mıyım?
Yani bilgisayardan bir miktar anlayan birine sordum ve oyun oynarken kapanabilir dedi. Ama onun söylediği ne kadar doğru bilmiyorum. @RPM sizin cevabınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
@RPM sizin cevabınızı bekliyorum.

Biraz geç cevap veriyorum, özür dilerim.
Öncelikle GF1 750W modelinde CPU güç girişi ve ekran kartı güç girişi için toplamda 3 adet giriş var, az.

8+4 pin yerine sadece 8 pin CPU girişini bağlarsanız yük altında reset atma sorunu ile karşılaşabilirsiniz, riske atmaya gerek yok.

Şunları tavsiye ederim:

Biraz geç cevap veriyorum, özür dilerim.
Öncelikle GF1 750W modelinde CPU güç girişi ve ekran kartı güç girişi için toplamda 3 adet giriş var, az.

8+4 pin yerine sadece 8 pin CPU girişini bağlarsanız yük altında reset atma sorunu ile karşılaşabilirsiniz, riske atmaya gerek yok.

Şunları tavsiye ederim:

Maalesef yurt dışından ürün alamam ve 750w olması da ileride upgrade yapabilmem için önemli. Başka hangi tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı