750W PSU'lu Sisteme Anakart, İşlemci ve Ekran Kartı Önerisi

01berkeEXpray

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, yeni bir PC topladım ve yazın bu sisteme anakart ve işlemci alıp R7 250 ile 1 yıl böyle kullandıktan sonra Crossfire RX480 yapmayı düşünüyorum. PSU 750w 80+, buna uygun güçlü bir ekran kartı uygun fiyatlı güzel bir anakart, işlemci ve ekran kartı...

Son düzenleyen: Moderatör:
Crossfire tavsiye etmiyorum.
Recep Baltaş da tavsiye etmiyor. Her zaman tek ve guclu kart iyidir. 2. karti taktiginizda +%100 performans alamazsiniz. %30 felan. Her oyun Crossfire'yi de desteklemiyor. Cok guc tuketmesi de cabasi. Tavsiyem GTX 1070 almaniz.

Crossfire tavsiye etmiyorum.
Recep Baltaş da tavsiye etmiyor. Her zaman tek ve guclu kart iyidir. 2. karti taktiginizda +%100 performans alamazsiniz. %30 felan. Her oyun Crossfire'yi de desteklemiyor. Cok guc tuketmesi de cabasi. Tavsiyem GTX 1070 almaniz.
Önerebileceğin anakart ve işlemci varmı ?

1070 tek başına 2000tl, benim o kadar bütçem yok, ki zaten teker teker alacağım 1070 bana biraz fazla daha uygun bir kart tavisyeniz varmıdır ? Ben 8gb rx480 düşünmüştüm.

Önerebileceğin anakart ve işlemci varmı ?

1070 tek başına 2000tl, benim o kadar bütçem yok, ki zaten teker teker alacağım 1070 bana biraz fazla daha uygun bir kart tavisyeniz varmıdır ? Ben 8gb rx480 düşünmüştüm.
Bu arada 1070 inermenin sebebi sanırsam cf rx480 ile aynı fiyata denk gelmesi ama ben onlarıda sıra sıra alıcaktım :D

RX 480 8 GB alabilirsiniz ama dedigim gibi CF yapmayin. GTX 1070 de alabilirsiniz SLI yapmayin ama. Ayrica GTX 1070 alirsaniz en az 2K monitor almalisiniz. Ben butceniz yoksa i7 6700 ve MSI H170 Gaming M3 oneririm. Butce varsa I7 7700 ve MSI H270 Gaming M3. OC yapacaksan sivi sogutma, Z serisi anakart ve K ibareli islemci alman gerekir baya pahali olur.
2. ve benim onerdigim alternatif ise AMD Ryzen 7 1700 ve X370 anakart. Ryzen icin anakart cesitlerinin cikmasini bekle derim ama Ryzen daha ucuz ve saf guc olarak daha iyi islemciler. Tavsiyem Ryzen'dir.

RX 480 8 GB alabilirsiniz ama dedigim gibi CF yapmayin. GTX 1070 de alabilirsiniz SLI yapmayin ama. Ayrica GTX 1070 alirsaniz en az 2K monitor almalisiniz. Ben butceniz yoksa i7 6700 ve MSI H170 Gaming M3 oneririm. Butce varsa I7 7700 ve MSI H270 Gaming M3. OC yapacaksan sivi sogutma, Z serisi anakart ve K ibareli islemci alman gerekir baya pahali olur.
2. ve benim onerdigim alternatif ise AMD Ryzen 7 1700 ve X370 anakart. Ryzen icin anakart cesitlerinin cikmasini bekle derim ama Ryzen daha ucuz ve saf guc olarak daha iyi islemciler. Tavsiyem Ryzen'dir.
sağol ben biraz bekliyip almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı