75Hz monitör ekranı dışa kayıyor

nqaaN

Hectopat
Daha fazla  
Black Mesa indirmiştim bilgisayarıma ve hiçbir şekilde donmamasına rağmen ve en üst seviye ayarlarda yüksek FPS almama rağmen fazla drop yiyordum (droplar 10-15 saniye falan sürüyordu). Google'dan araştırdığımda adımlar vs. şeyler vardı. Bir adımda "regedit" kısmında bir yere bir şey ekleyin yazıyordu "hkey-local-machıne > System > currentcontrolset > Control > graphicsdriver" kısmına bir şey ekle deyip ismini ....... Yapıp değerini 8 yap yazıyordu. İsmini hatırlamıyorum ayrıca geçmişede baktım fakat siteyi falan bulamadım ve iyice baktığıma eminim silinmiş gibiydi, garip. Her neyse onu yaptıktan sonra yeniden başlatın dedi bende yeniden başlatınca ekran kayması sorunuyla karşılaştım şaşırdım falan, dedim bari Black Mesa'ya gireyim ve girdim drop sorunu hala devam etti. Ben de sinirden oyunu silip, "regedit" kısmında ki yaptığım şeyi sildim ve ekran kayma sorunu hala devam ediyor nedenini anlamadım ve internete baktım fakat çözemedim. Bu arada driver'ıma da bir şey oldu galiba açmaya çalışıyorum driver açılmıyor.

Ekran kartı: HD 4850.

Son düzenleme:
Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp baştan kurmayı deneyin bir de.

Monitöründe AUTO gibi bir tuş varsa ona basmayı dener misin?

Hocam bende böyle olduğu zaman monitörümün alt kısmında bulunan Auto tuşuna basıyorum o düzeltiyor.
Auto tuşu varsa basar mısınız?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    315,7 KB · Görüntüleme: 35
Hocam bende böyle olduğu zaman monitörümün alt kısmında bulunan Auto tuşuna basıyorum o düzeltiyor.
Auto tuşu varsa basar mısınız?
Monitöründe AUTO gibi bir tuş varsa ona basmayı dener misin?
işe yaramıyor auto yu denemiştim zaten ekran yine kayıyor
Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp baştan kurmayı deneyin bir de.
sildim yükledim yine aynı

@nqaaN
Aradan uzun bir zaman geçmiş ancak aynı sorun bende de var otomatık ayar yapınca daha da bozuluyor manuelde yetmiyor hala siyahlık kalıyor nasıl çözdünüz acaba yazabilir misiniz?

@nqaaN
Aradan uzun bir zaman geçmiş ancak aynı sorun bende de var otomatık ayar yapınca daha da bozuluyor manuelde yetmiyor hala siyahlık kalıyor nasıl çözdünüz acaba yazabilir misiniz?
eski ekran kartımdan kaynaklı bir şey idi o zamanlar HD ekran kartı kullanıyordum

Geri
Yukarı