75Hz monitörde V-Sync 60 FPS'ye sabitliyor

İşletim sistemi
Windows 10

styxjennif

Centipat
Valorant oyununda bu sorunu yaşıyorum. CS'de üçlü arabellekleme kullanıyordum sabit 75 FPS oynamak için, fakat Valorant'ta V-Sync açınca 60FPS'ye sabitliyor. FPS düşüklüğü yok V-Sync kapatırsam 80-120 FPS alıyorum. Neden olabilir? Laptopum i5 8250u - MX150 ayrı monitör kullanıyorum Acer'in eski bir modeli.

Valorant oyununda bu sorunu yaşıyorum. CS'de üçlü arabellekleme kullanıyordum sabit 75 FPS oynamak için, fakat Valorant'ta V-Sync açınca 60FPS'ye sabitliyor. FPS düşüklüğü yok V-Sync kapatırsam 80-120 FPS alıyorum. Neden olabilir? Laptopum i5 8250u - MX150 ayrı monitör kullanıyorum Acer'in eski bir modeli.
Monitöre eğer varsa DP ile bağlanın.

60-75Hz farkını hissediyorum monitörümde ve CS:GO'da bir problem yok, sanki Valorant'ta gibi geldi bana.
Hocam valorant tam optimize edilmemiş henüz yeni bir oyun ayrıca serverları kaç tick onu da bilmiyorum bu da oldukça fark edebilir. Yani sorun oyunda da olabilir ki bence öyle onu da yakında düzeltirler.

Aynısı bende de oluyor Valorant'ta 75Hz seçmeme rağmen oyun 60Hz'de kalıyor. V-Sync'yi açınca zaten anlaşılıyor. Eğer oyun 75Hz olsaydı V-Sync'yi açınca oyunu 75 FPS'ye sabitlerdi. Nadirde olsa hdmyi çıkarıp takınca oyunum 75Hz'ye geçiyor. Sonra V-Sync'yi açıyorum oyunum 75 FPS'ye sabitleniyor zaten akıcılıktan anlıyorum sende deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı