75Hz ve 144Hz arasında çok fark var mı?

deLoreaN

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 5-6 ay önce bir sistem topladım elimde para kalmadı. Ben de borç ile kendime 698 TL'ye 75Hz 1ms 1080p monitör aldım. Arkadaşlar niye 144Hz almadın diyorlar bana. Bende diyorum para yoktu bunu alabilirim diyorum. O zaman dolar bayağı artmıştı en düşük 144Hz 1350TL'ye bulmuştum. Neredeyse benim monitörün iki katı fiyatına. Bende bütçem 0TL olduğu ve borçla aldığım için almadım. Hikayeli oyunlar oynuyorum, ara sıra günde 1-2 saat CS:GO girerim. Acayip bir fark olur mu CS:GO oynarken? Sizce mantıklı olanı yapip paramın yettiğini mi aldım yoksa arkadaşlarım dediği gibi 500-600 TL koyup 144Hz mi alsaydim? 60Hz ile oynayıp Lem ve supreme olan arkadaşlarım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet fark var fakat günde 1-2 saat CS:GO girdiğin için doğru olanı yapmışsın. Aradaki fark da göz açıp kapama süresi kadar. Refleks meselesi biraz dert etme senin gibi olsam ben de 75hz alırdım.

Sisteminize göre de yargılamamız lazım eğer sisteminiz 144 FPS geçmiyorsa 144Hz almanın bir anlamı yoktur. Ben zamanında 60Hz 40-50FPS ile supreme oldum her şey sistem değildir ara sıra rekabet oyunları oynuyorum demişsiniz yani size 144 aşırı lazım değil. Rekabetçi oyunlarında 144 1-0' önedir ama bütçeniz yok zaten zorlamayın 75 kalsın.

Merhaba arkadaşlar 5-6 ay önce bir sistem topladım elimde para kalmadı. Ben de borç ile kendime 698 TL'ye 75Hz 1ms 1080p monitör aldım. Arkadaşlar niye 144Hz almadın diyorlar bana. Bende diyorum para yoktu bunu alabilirim diyorum. O zaman dolar bayağı artmıştı en düşük 144Hz 1350TL'ye bulmuştum. Neredeyse benim monitörün iki katı fiyatına. Bende bütçem 0TL olduğu ve borçla aldığım için almadım. Hikayeli oyunlar oynuyorum, ara sıra günde 1-2 saat CS:GO girerim. Acayip bir fark olur mu CS:GO oynarken? Sizce mantıklı olanı yapip paramın yettiğini mi aldım yoksa arkadaşlarım dediği gibi 500-600 TL koyup 144Hz mi alsaydim? 60Hz ile oynayıp lem ve supreme olan arkadaşlarım var.

144 Hz de görüntü olarak fark olur ama oyundaki vuruşlarınızı falan fazla etkilemez sadece daha akıcı görürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı