76 genel ortalama ile sınıfta kalınır mı?

forsetii

Hectopat
Merhaba, MEB'in yeni açıklamasından sonra buraya geldim, açıklamada sınavların isteğe göre yapılacağı söylendi.
Ben de sınava girip girmemekte kararsız kaldım.
Çünkü bir tane zayıf notum var (matematik 42).
Genel ortalamam 76.5 fakat matematik puanım 42, sınıfta kalır mıyım? 50'nin altında başka notum yok.

Merhaba, MEB'in yeni açıklamasından sonra buraya geldim, açıklamada sınavların isteğe göre yapılacağı söylendi.
Genel ortalamam 76.5 fakat matematik puanım 42, sınıfta kalır mıyım? 50'nin altında başka notum yok.
Geçiyorsun sınıfı sorumluluk da çağırmıyorlar diye biliyorum. Ortalamanız 50 puanın üstünde.

42 olan dersten kalmıyor musun? 45 geçme notu değil mi bir dersten?
Dersten kalma gibi bir durum yok mu artık?
Dönem puanın ve edebiyat dersin önemli. 10.cu sınıfta 3 dersden kaldım. Edebiyattan geçtiğim ve dönem ortalamam 50 üstü olduğu için sorumluluk sınavlarına girmedim.

Doğrudur. Sistem değişmiştir tabi uzun zaman oldu. Dersten kalma vardı benim dönemimde yazın sınava giriliyordu. Yazın yapılan sorumluluk sınavlarında kimseyi bırakmazlardı tabi. :)

Başarılar dilerim.

ben şöyle birşey biliyorum eğer Türkçe sınavından 55 altında not alırsan takdir veya teşekkür alamiyorusn diye biliyorum

Ben şöyle bir şey biliyorum eğer Türkçe sınavından 55 altında not alırsan takdir veya teşekkür alamiyorsun diye biliyorum.
  • Öncelikle dersin adı Türk Dili ve Edebiyatıdır.
  • Sene sonu Türk Dili ve Edebiyatı dersinin 50 altında olması durumunda kalmıyorsun, sorumluluk sınavına giriyorsun. Dolayısıyla "A" ya da "B" dersinden kalırsan sınıf geçemezsin yorumunu yapmak doğru olmaz.
  • Genel not ortalaması 50 ve yukarısında olması durumunda da sınıfta kalınmaz.

Geri
Yukarı