7600TL'ye R5 3600 - 1660S sistem nasıldır?

Jackersx

Hectopat
Daha fazla  
Vento mars VG04F.
AMD Ryzen 5 3600.
G.Skill 16 GB (2 adet 8 GB) 3200MHz.
MSI B450M-A PRO Max anakart.
MSI GTX 1660 Super Ventus XS OC ekran kartı.
Kingston A2000 500GB M.2 2200-2000MB/s SSD.
Sharkoon SHP-650 V2 650W 80+ eu güç kaynağı.
7546.00 TL.
Fiyatı bence güzel. Abdullah abinin yaptığı flexy Silver'da R5 3600 yapınca bir de SSD'yi Kingston A400 480GB yaptığımda 7000 mi 7100 mü ne tutmuştu yani 200 fazla verip bunu almak istiyorum sizce nasıl? PSU değişemiyorum! (ama bence PSU iyi) hazır sistem bu.
Tabi şu an stoklar bittiği için 7.699, 00 TL Incehesap'ta.

Son düzenleyen: Moderatör:
1660S 1080P için güzel bir kart önümüzdeki 2 senelik dilimi düşünürsek rahatça iş göreceğini düşünüyorum. PSU kötü yani değişemiyorum demişsiniz fakat acele etmeyip farklı seçeneklere yönelmeniz daha iyi olabilir. Şuan benim vaktim yok fakat forumdaki diğer arkadaşlarım bu bütçeye daha farklı sistemler toplayıp yardımcı olabilirler. Eğer alırsanız da şimdiden hayırlı olsun.

Almayın, aldırmayın çok pahalı satıyorlar amazon gibi yerleri takip ederek ucuza ekran kartı düşürmeye çalışın.

Beklemelisin. Her şey için. İntel bu sene yüksek performanslı olacağa benziyor. Ekran kartları stok sorunu hala devam ediyor. Yani bekle.

1660S 1080p için güzel bir kart önümüzdeki 2 senelik dilimi düşünürsek rahatça iş göreceğini düşünüyorum. PSU kötü yani değişemiyorum demişsiniz fakat acele etmeyip farklı seçeneklere yönelmeniz daha iyi olabilir. Şu an benim vaktim yok fakat forumdaki diğer arkadaşlarım bu bütçeye daha farklı sistemler toplayıp yardımcı olabilirler. Eğer alırsanız da şimdiden hayırlı olsun.

İlk öncelikle teşekkür ederim. Bu kart ile Steam PUBG, FiveM, GTA V, LoL yani piyasadaki oyunları oynayacağım yeterli hatta fazla bile :D ama bunun dışında canlı yayında yapacağım önceki sistemimle yapıyordum zaten. Sattım bu bilgisayar kafama yattı almayı düşündüm, sorayim dedim forumda acaba parçalar nasıl diye PSU hakkında bayağı araştırma yaptım çok iyi değil çok da kötü değil bence idare ediceğini düşünüyorum ama belki PSU'yu değişebilirim aldıktan sonra ilerleyen zamanlarda.

Gayet güzel.

Ama PSU iyi değil.

Bence ne iyi ne kötü hocam orta. Zaten ucuz bir PSU değil.

Almayın, aldırmayın çok pahalı satıyorlar Amazon gibi yerleri takip ederek ucuza ekran kartı düşürmeye çalışın.

Hocam stok bekle bekleye eridim ya. 1-2K fazla verip kurtulmayı düşünüyorum. Evet biliyorum biraz pahalı ama ben parçaları sormuştum zaten. Ben PC'mi sattım 3-4 gün önce ve PC'siz yapamıyorum.

Beklemelisin. Her şey için. Intel bu sene yüksek performanslı olacağa benziyor. Ekran kartları stok sorunu hala devam ediyor. Yani bekle.

Hocam yukarıdaki cevabı okursanız. Bir daha yaz miyim buraya. :)
Arkadaşlar bu linkdeki PC nasıl?

Son düzenleme:
Bu sistemdeki bileşenleri
İlk öncelikle teşekkür ederim. Bu kart ile Steam PUBG, FiveM, GTA V, LoL yani piyasadaki oyunları oynayacağım yeterli hatta fazla bile :D ama bunun dışında canlı yayında yapacağım önceki sistemimle yapıyordum zaten. Sattım bu bilgisayar kafama yattı almayı düşündüm, sorayim dedim forumda acaba parçalar nasıl diye PSU hakkında bayağı araştırma yaptım çok iyi değil çok da kötü değil bence idare ediceğini düşünüyorum ama belki PSU'yu değişebilirim aldıktan sonra ilerleyen zamanlarda.

Hocam stok bekle bekleye eridim ya. 1-2K fazla verip kurtulmayı düşünüyorum. Evet biliyorum biraz pahalı ama ben parçaları sormuştum zaten. Ben PC'mi sattım 3-4 gün önce ve PC'siz yapamıyorum.

Bu sistemdeki ekran kartı ve işlemci bileşenlerinin LoL'de en düşük ayarlarda 750 fps verdiğin hatırlıyorum. Ama sonrasında ne olur bilemiyorum. İncelemesini izlediğim sistem Elraen'in yapmış olduğu Jugularis adlı sistemidir ve orada da aynı işlemci ve erkan kartı vardı.

Bu sistemdeki bileşenleri.

Bu sistemdeki ekran kartı ve işlemci bileşenlerinin LoL'de en düşük ayarlarda 750 FPS verdiğin hatırlıyorum. Ama sonrasında ne olur bilemiyorum. İncelemesini izlediğim sistem Elraen'in yapmış olduğu jugularis adlı sistemidir ve orada da aynı işlemci ve erkan kartı vardı.

Ya hocam LoL'ü en kötü laptop bile oynatıyor. FiveM, PUBG, Valorant, gibi oyunlar çok fazla CPU ve RAM tükettiğinden dolayı böyle bir sistem almayı karar verdim. Hele FiveM RAM canavarı sattığım bilgisayarımda 8 GB RAM vardı 50km hızın üzerine çıktım mı? Yüklemiyordu PC 3-5 FPS'te sürüyordum aracı falan o yüzden satıp yeni PC almayı karar verdim. Stok sorunu olmasa evet çok iyi sistem toplanır ama bu stok sorunu en az 1, 1.5 yıl sürebilir. Corona bitmediği sürece daha devam eder hocam emin olun. Çünkü pandemi her şeyin başı şu devirde. Benim düşüncem bu şekilde olduğu için bu sisteme bu kadar vermeyi bile göze aldım ama. Şöyle bir şey var YouTuber'lar PC toplarsa diyelim şu an alacağım sistemin aynısı YouTuber toplasa 6700 TL yani 7K olmadan toplanır ama 500 TL fazla verip almak istiyorum. Ama bazı arkadaşlar PSU'nun leş olduğunu söylüyor bayağı araştırdım PSU ne iyi ne kötü bir PSU yani alınır diyor herkes nedense ben konu açtığımda önermiyorlar.

Bu daha iyi seçenek.

Geri
Yukarı