7600X - 6800XT Hackintosh destekler mi?

Yusuf SEYMEN

Hectopat
İşlemci: AMD Ryzen 5 7600X.
Ekran kartı: PowerColor Red Devil RX 6800 XT.
RAM: Corsair Vengeance 6200 MHz CL 30.
Anakart: MSI B650 Tomahawk.
SSD: Samsung 980 1TB NVMe (sapsı)

Merhaba. Bilgisayarıma Hackintosh kurulumu yapmak istiyorum. Donanımlarım uyumlu mudur? Uyumluysa kurabileceğim versiyonlar hakkında yardımcı olabilir misin? Teşekkürler. @e.n.e.s @raknhocam

Big Sur - Ventura arası desteği var sistemin (dGPU). İşlemcinin iGPU'su varsa (bakmadım) uyumlu değil. İşlemcinin grafik birimi uyumsuz ise bu kurmana engel değil.

Kısaca sistem macOS uyumlu.

• MSI B650 Tomahawk - Sıkıntı yok.
  • 7600X - Destekleniyor.
  • 6800 XT - Destekleniyor ancak siyah ekran ya da performans sorunu yaşatabilir.
  • Intel Wi-Fİ ve Bluetooth - Destekleniyor.
  • Realtek 2.5Gb Ethernet - Destekleniyor ancak kesin bir şey yok. Sürücüsü mevcut. Denemek gerek.
  • ALC4080 (1220) - Destekleniyor.
  • Samsung 980 - Destekleniyor.
Kısaca Ventura denemesi yap.

7600X - Destekleniyor.
1685313568124.png

Beğenmedim'in bir amacı yok. Eğer bilgin yoksa yardımcı olmayabilirsin. Ben orada dahili grafik birimin desteklendiğini söylemedim. AMD işlemcisinin desteklendiğini söyledim. Attığın görselde kocaman Vega iGPU support yazıyor. Eğer onu belirtmek isteseydim ayrıca Vega X destekleniyor yazardım.

Beğenmedim'in bir amacı yok. Eğer bilgin yoksa yardımcı olmayabilirsin. Ben orada dahili grafik birimin desteklendiğini söylemedim. AMD işlemcisinin desteklendiğini söyledim. Attığın görselde kocaman Vega iGPU support yazıyor. Eğer onu belirtmek isteseydim ayrıca Vega X destekleniyor yazardım.
Anladım, ben yanlış anlamışım. iGPU uyumsuz yani hocam. Tartışmaya gerek yok. dGPU uyumlu zaten.

Bu tarz konularda gerekli olmayan ayrıntılara girmeye gerek yok. Harici ekran kartı olduğu için işlemcisini direkt göz ardı ettim. 1Gb Intel ethernet portu olsaydı 2.5Gb olanın desteklenmediğini söyler onu da göz ardı ederdim. Yani macOS'un çalışmasına engel olacak bir donanım yoksa direkt çalıştıracaklar hakkında bilgi vermek yeterli.

Spoof ile halloluyor kolayca.
Ondan bahsetmiyorum hocam. XFX ve PowerColor markaları dortania rehberinde yazan şekliyle önerilmeyen markalar. Olası sorunlar zaten bunlar. Eğer böyle bir sorun yaşanırsa bakarız ki pek fazla yaşayan görmedim açıkçası.

Geri
Yukarı