7700 TL'ye 3. nesil iPad Pro 11" 128GB alınır mı?

Görkem Say

Megapat
Makaleler
1
Yakın zamanda bir iPad almayı düşünüyorum. İlk önce iPad Mini 6 alacaktım ama ekranı çok küçük olduğu için vazgeçtim. Air 4 alacaktım ama 64GB bana yetmeyebilir. 256 olanını almak yerine 128GB Pro modellere bakayım dedim. 11" benim için ideal boyut. Tabletle yapacaklarım ve beklentilerim:
  • Bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bol bol not tutacağım. Bu notlar sadece okulla alakalı değil. Bir süredir iOS geliştiricisi olmak için çalışıyorum. Daha yeni sayılırım bu alanda ama kararlıyım. Buna ek olarak bu yıl Almanca öğrenmeye karar verdim. Genel olarak bu tarz işler için not tutacağım yani.
  • Dizi ve film izlerim. Özellikle köye gittiğim zaman MacBook'a Netflix üzerinden dizi veya film indiremiyorum. iPad'e indirip izleyebilirim.
  • Twitter ve YouTube'da vakit geçiririm.
  • Kullanıcı arayüzlerini deneyimlemek için bol bol uygulama yüklerim.
  • Oyun hiç oynamam.
  • Uzaktan eğitimde derslerde kamera kullanabilirim.
  • Uzun yıllar kullanmak istiyorum.
Gürgençler üzerinde 128GB Gümüş modeli şu an 7700 TL. Peşin fiyatına 6 taksit imkanı var. Kalemi sonra alacağım. Bu fiyata bu ürün alınır mı? Black Friday zamanı daha da düşme ihtimali var mı? Dolar arttığı için Apple etkinliğinden sonra fiyatlarının artmasından korkuyorum.

Yakın zamanda bir iPad almayı düşünüyorum. İlk önce iPad Mini 6 alacaktım ama ekranı çok küçük olduğu için vazgeçtim. Air 4 alacaktım ama 64 GB bana yetmeyebilir. 256 olanını almak yerine 128 GB Pro modellere bakayım dedim. 11" benim için ideal boyut. Tabletle yapacaklarım ve beklentilerim:
  • Bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bol bol not tutacağım. Bu notlar sadece okulla alakalı değil. Bir süredir iOS geliştiricisi olmak için çalışıyorum. Daha yeni sayılırım bu alanda ama kararlıyım. Buna ek olarak bu yıl Almanca öğrenmeye karar verdim. Genel olarak bu tarz işler için not tutacağım yani.
  • Dizi ve film izlerim. Özellikle köye gittiğim zaman MacBook'a Netflix üzerinden dizi veya film indiremiyorum. IPad'e indirip izleyebilirim.
  • Twitter ve YouTube'da vakit geçiririm.
  • Kullanıcı arayüzlerini deneyimlemek için bol bol uygulama yüklerim.
  • Oyun hiç oynamam.
  • Uzaktan eğitimde derslerde kamera kullanabilirim.
  • Uzun yıllar kullanmak istiyorum.
Gürgençler üzerinde 128 GB Gümüş modeli şu an 7700 TL. Peşin fiyatına 6 taksit imkanı var. Kalemi sonra alacağım. Bu fiyata bu ürün alınır mı? Black Friday zamanı daha da düşme ihtimali var mı? Dolar arttığı için Apple etkinliğinden sonra fiyatlarının artmasından korkuyorum.

Bence fiyatı bir tık pahalı. 5500-6000TL bandında olsa tadından yenmez ama.

Bence fiyatı bir tık pahalı. 5500-6000TL bandında olsa tadından yenmez ama.

O fiyatlarda olsa konu açmadan direkt satın alırdım :D Zaten Air 4 5400 TL civarından satılıyor. Pek mümkün değil gibi 7000 TL altını görmesi. Black Friday zamanı 7000-7500 TL arasını görür mü onu merak ediyorum.

O fiyatlarda olsa konu açmadan direkt satın alırdım :D Zaten Air 4 5400 TL civarından satılıyor. Pek mümkün değil gibi 7000 TL altını görmesi. Black Friday zamanı 7000-7500 TL arasını görür mü onu merak ediyorum.

Sizin kriterlerinize göre bu iPad size fazlasıyla uygun. Neden pahalıya kaçtınız?

Sizin kriterlerinize göre bu iPad size fazlasıyla uygun. Neden pahalıya kaçtınız?

64GB'ın yetmeyeceğini düşünüyorum. Birde uzun yıllar performans tarafında sıkıntısız bir ürün kullanmak istiyorum. Apple Pencil 2. nesil desteği de önemli. 64GB yetecek olsa direkt Air 4 alırdım ama en azından 128GB bir ürün kullanmak istiyorum. 9. nesil iPad'in 256GB versiyonuna o kadar parayı vermek istemem açıkçası :)

64 GB'ın yetmeyeceğini düşünüyorum. Bir de uzun yıllar performans tarafında sıkıntısız bir ürün kullanmak istiyorum. Apple Pencil 2. nesil desteği de önemli. 64 GB yetecek olsa direkt Air 4 alırdım ama en azından 128 GB bir ürün kullanmak istiyorum. 9. nesil IPad'in 256 GB versiyonuna o kadar parayı vermek istemem açıkçası :)

Sizin tercihiniz ama bence Air 4 yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı