7'den 10'a Yükseltirken 0xC1900101-0x20017 Boot Hatası

oyuncu12

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Windows 7'den Windows 10'a yükseltme işlemi yapacagım. İso dosyasını indirip yükselt şeçenegine basıyorum boot etmiyor. Aynı şekil windows updateden yaptıgım halde gene boot etmiyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba?

Windows 7 Home premium'dan Windows 10 home geçmek istiyorum. Orjinal windows 7 kullanıyorum. Neden boot etmez acaba? 2 haftadır yükseltme işlemini yapamadım. Resim aşagıda gözüküyor. Aşagıdaki hatayı veriyor.

Adsız.png

Windows Update'te Windows 10'u indirin diye bir şey gelmedi mi? Yada bildirim ekranında küçük windows logosu çıkmadı mı? Doğal yollardan dene birde. İso dosyasıyla uğraşmana gerek yok ki.
Gelmediyse güncelleştirmeleri aç tüm sistem güncellemelerini yükle. Windws 10 isteğe bağlı sekmesinde.

Windows'un sitesinden tekrar indirdim, ancak hala aynı hatayı alıyorum. Artı olarak windows updateden 3 kere denememe ragmen hala aynı hata. Hiçbir şekilde yükleme işlemini yapamadım. Artı olarak bu key eski bilgisayarıma ait hazır bir bilgisayardı key ile bir alakası olabilirmi ? @Recep Baltaş yardımcı olurmusun hiç bir şekilde bu ekranı geçemiyorum yükleme yapamıyorum.

Bi türlü geçemedim kaç kere denediysem olmadı. Ne usb ile, ne windows update ile nede yükselt seçenegi ile hep bu hata ile karşılaşıyorum.

Koskoca forumda yardım edecek arkadaşımız yokmu ?

Arkadaşlar yardımcı olacak yokmu ? @Recep Baltaş

Sayın onursenel; aynı sorunu bende yaşıyorum bende aynı yolları izledim ama maalesef bende sorunu çözemedim. Benim laptopum samsung rc510 samsung müş.tem.ile görüştüm iso dosyası indirerek yükleyebilirsiniz sorun olmaz diyor ama maalesef uzun zamandan beri olmuyor. Eğer çözüm bulursam sizinle de paylaşırız. Siz benden önce bulursanız sizde paylaşırsanız sevinirim.

Kardeşim en garantili yol geçiş değilde kendine bir Windows 10 iso yap mümkünse Pro sürümü olsun ve sıfırdan sistemin kurulu olduğu diski biçimlendirerek kur. Zaten araştırmalarıma göre geçiş yapanlar aradaki performans farkını hissediyor fakat tam olarak bir hızlandırma sağlamıyor. En iyisi sıfırdan kurulum yapmak ve bilgisayarı internete bağlamadan önce manuel olarak sürücülerin en güncel sürümlerini yüklemek.

Onu denedim iso dosyasını dvd den ve usb den yazdırarak ta olmadı dosyalar yükleniyor kurulum esnasında birkaç kez kapanacak uyarısı verdikten sonra ilk kapanmasının ardından açıldığı esnada ekranın ortasında Windows logosu siyah ekranda kalıyor. Kullandığım Win7 versiyonu home premium 64 bit. Bense win10 pro 64 bit kurmaya çalışıyorum acaba sorun omu?

Onu denedim iso dosyasını dvd den ve usb den yazdırarak ta olmadı dosyalar yükleniyor kurulum esnasında birkaç kez kapanacak uyarısı verdikten sonra ilk kapanmasının ardından açıldığı esnada ekranın ortasında Windows logosu siyah ekranda kalıyor. Kullandığım Win7 versiyonu home premium 64 bit. Bense win10 pro 64 bit kurmaya çalışıyorum acaba sorun omu?
Windows 10 Home kurmanız lazım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı