7ms ping iyi midir ?

Demo_Leoder

Hectopat
Daha fazla  
Az önce pek sağlıklı olmayan bir hız testi yaptım (evde başkaları da internet kullanırken) ve pingim 7ms çıktı (Türk Telekom'un sitesine göre ki şu an 16 Mbps sınırsız Türk Telekom internet kullanıyorum). Oyunlarda ortalama kaç ping alırım veya iyi derecede bir ping olarak söylenebilir mi? (Kablosuz modem bu arada)

Az önce pek sağlıklı olmayan bir hız testi yaptım (evde başkaları da internet kullanırken) ve pingim 7ms çıktı (Türk Telekom'un sitesine göre ki şu an 16 Mbps sınırsız Türk Telekom internet kullanıyorum). Oyunlarda ortalama kaç ping alırım veya iyi derecede bir ping olarak söylenebilir mi? (Kablosuz modem bu arada)
İyi gözüküyor.

7ms ping şuan iyi gibi görünüyor. Oyunlarda ise 30ms'yi geçmez diye tahmin ediyorum. Ama tam emin değilim.

hocam download için 13.3 Mbps , upload için 2.8 Mbps çıkıyor ve bunlar çok da sağlıklı değil çünkü evde anlık olarak kullananlar da var ama tahminimce ideal testte biraz daha yükselebilir
O değerler iyi, benim ms 1 çıkıyor ama lol'deki pingim 13 cs:go'daki pingim 66 civarı. O tür sitelerdeki ms değerleri boşuna koyulmuş bence.

Benim evde 24Mbps var 6-8 ms arası çıkıyor ama ortalama pc oyunlarında 60-80 arası mobil oyunlarda ise 30-60 arası oluyor.
O değerler iyi, benim ms 1 çıkıyor ama lol'deki pingim 13 cs:go'daki pingim 66 civarı. O tür sitelerdeki ms değerleri boşuna koyulmuş bence.
O tür sitelerdeki konumlar yakın olduğu için öyle düşük çıkıyor ama cs go serverleri yurtdışında olduğu için daha yüksek oluyor.

Benim evde 24Mbps var 6-8 ms arası çıkıyor ama ortalama pc oyunlarında 60-80 arası mobil oyunlarda ise 30-60 arası oluyor.

O tür sitelerdeki konumlar yakın olduğu için öyle düşük çıkıyor ama cs go serverleri yurtdışında olduğu için daha yüksek oluyor.
CSGO'da 80'i çok geçer mi hocam yoksa 60-80 bandında oynayabilir miyim rahatça ?

Çok oyunculu oyunlarda deneyip görün. O tarz sitelerdeki değerler genelde size en yakın sunucu olduğundan farklılık gösterebilir. O sitelerde ben bilgisayarda birçok program açık ve evde internet kullanılırken 41 ping ile gözüküyorum fakat CS´de 100, LOL´de ise 80 ping alıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı