8.000 TL ile 2K için ekran kartı önerisi

Bütçe
8000
Mehabalar bütçem 7-9k arasındadır. 2K monitörüm var ona göre bir kart önerebilir misiniz? Genel olarak 3 fanlı ekran kartı tercihim olacaktır. Normalde RTX3060 alacaktım fakat farklı öneri sunan çok oldu. AMD tarafında ki yazılım hatalarından gına geldi. AMD önerecekseniz değecek bir kart önerin iyi sosyaller.
İşlemci: i3 10105F.
Anakart: Z490.

Son düzenleyen: Moderatör:
2K için en kötü 6700 veya 6700XT almanız lazım tabii ama arkadaşında dediği gibi önce işlemcinizi yükseltmeniz daha iyi olacaktır sizin için

AMD'de ne yazılım ne hatası var ve bana niye hiç denk gelmiyor? Son 5 senede belki 250-300 tane AMD sistem kurdum hiç hatırlamıyorum driver bilmem ne hatası. Ki çoğuna oyun ve program kurup test ediyorum.

AMD'de ne yazılım ne hatası var ve bana niye hiç denk gelmiyor? Son 5 senede belki 250-300 tane AMD sistem kurdum hiç hatırlamıyorum driver bilmem ne hatası. Ki çoğuna oyun ve program kurup test ediyorum.
RX550, R9 380, RX 6600XT ve şuan ki kullandığım ekran kartı olan rx6500xt canımı çok sıkıyor. Durup dururken ekranın bir anda gitmesi, driverların otomatik silinmesi bir önceki kullandığım kartlardaki watman hataları gına geldi gerçekten.

İşlemcin çok düşük işlemcin ile beraber yükseltmen gerek.

Red Devil 6700XT en mantıklı seçenek ama işlemci yetersiz en az 10400F'ye yükseltmeniz lazım.

2K için en kötü 6700 veya 6700XT almanız lazım tabii ama arkadaşında dediği gibi önce işlemcinizi yükseltmeniz daha iyi olacaktır sizin için
Darboğaz yapması bir süreliğine önemli değil işlemciyi sonra değiştirmeyi düşünüyorum siz yinede önerinizi yaparsanız sevinirimç :)

Red Devil 6700XT en mantıklı seçenek ama işlemci yetersiz en az 10400F'ye yükseltmeniz lazım.
Evet onu bende gördüm fakat 2k'da AAA oyunlarında nasıl bir performans verir acaba. cyb2077, gow gibi?

RX550, R9 380, RX 6600XT ve şu anki kullandığım ekran kartı olan RX 6500 XT canımı çok sıkıyor. Durup dururken ekranın bir anda gitmesi, driverların otomatik silinmesi bir önceki kullandığım kartlardaki watman hataları gına geldi gerçekten.

Darboğaz yapması bir süreliğine önemli değil işlemciyi sonra değiştirmeyi düşünüyorum siz yine de önerinizi yaparsanız sevinirimç :)

Evet onu bende gördüm fakat 2K'da AAA oyunlarında nasıl bir performans verir acaba. Cyb2077, GoW gibi?

İnternetten bakabilirsiniz performansa, 6500XT'de kullandığınız sürücü nedir?

RX550, R9 380, RX 6600XT ve şuan ki kullandığım ekran kartı olan rx6500xt canımı çok sıkıyor. Durup dururken ekranın bir anda gitmesi, driverların otomatik silinmesi bir önceki kullandığım kartlardaki watman hataları gına geldi gerçekten.

Darboğaz yapması bir süreliğine önemli değil işlemciyi sonra değiştirmeyi düşünüyorum siz yinede önerinizi yaparsanız sevinirimç :)

Evet onu bende gördüm fakat 2k'da AAA oyunlarında nasıl bir performans verir acaba. cyb2077, gow gibi?
Kendim bizzat senelerce RX580 kullandım hiç sıkıntı yaşamadım (MSI Armor'un traktör sesi dışında). Şu an 6600XT var onda da sıkıntı yaşamadım. Kısa süreli testlerde ise dediğim gibi sayısız AMD işlemciyle ekran kartı çalıştırdım. Windows dizinlerinizde problem vardır muhtemelen drivera müdahale ediyordur. Şahsen bir tane bile hataya denk gelmediğim için driver sorunundan ziyade donanım veya Windows kaynaklı olabileceğini düşünüyorum hataların.

İnternetten bakabilirsiniz performansa, 6500XT'de kullandığınız sürücü nedir?
22.11.2

Kendim bizzat senelerce RX580 kullandım hiç sıkıntı yaşamadım (MSI Armor'un traktör sesi dışında). Şu an 6600XT var onda da sıkıntı yaşamadım. Kısa süreli testlerde ise dediğim gibi sayısız AMD işlemciyle ekran kartı çalıştırdım. Windows dizinlerinizde problem vardır muhtemelen drivera müdahale ediyordur. Şahsen bir tane bile hataya denk gelmediğim için driver sorunundan ziyade donanım veya Windows kaynaklı olabileceğini düşünüyorum hataların.
Doğrudur hocam. Acaba diyorum pc arkada kendi başına sürücü indiriyor yüklü olanlamı çakışıp hata veriyor bilmiyorum.

İnternetten bakabilirsiniz performansa
Baktım çoğu oyunu 2k ultra ayarlarda akıcı bir fps ile oynatıyor. Sanırım bunu alacağım yinede başka öneriniz varsa açığım.

Son düzenleme:
22.11.2

Doğrudur hocam. Acaba diyorum PC arkada kendi başına sürücü indiriyor yüklü olanlamı çakışıp hata veriyor bilmiyorum.

Baktım çoğu oyunu 2K Ultra ayarlarda akıcı bir FPS ile oynatıyor. Sanırım bunu alacağım yine de başka öneriniz varsa açığım.

Son sürüm WHQL sürücüye geçebilir misiniz?

Geri
Yukarı