8.000 TL sistem önerisi

fizanii

Femtopat
Daha fazla  
Bu sistemi almak istiyorum. Eksik tarafı var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

IMG_20210506_182923.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı çok düşük kalmış. Altta paylaştığım ürüne bakabilirsiniz.

Ekran kartı çok düşük kalmış. Altta paylaştığım ürüne bakabilirsiniz.

Stokta kalmamış bu nasıl olur?

Parçalar gayet güzel, isterseniz tek tek araştırabilirsiniz. Zaten hazır sistemlerde anakart SSD uymaması gibi sorunlar olmuyor.

Son olarak bu sistem var 2'sinden birini alacağım sizce ilerisini de düşünürsek en iyisi hangisi.

İlerisini de düşünürsek en iyisi hangisi?
Arada 700 TL gibi bir fiyat farkı var. AMD kısmında bazıları standart soğutucunun yeterli olmadığı söylüyor ama soğutucunuz iyiyse OC yapabiliyorsunuz ve 5. nesil AMD işlemcileri kullanabiliyorsunuz. İntel oyun kısmında biraz daha önde ve daha az ısınıyor ama OC yapamıyorsunuz ve takabileceğiniz diğer işlemciler çok iyi değil. İleride daha iyi bir işlemci takmak gibi planlarınız varsa AMD olan sistem daha iyi olur.

Son olarak bu sistem var 2'sinden birini alacağım sizce ilerisini de düşünürsek en iyisi hangisi.
Intel almanız çok daha mantıklı, sadece fiyat bakımından veya sadece performans bakımından. F/P oranlamasında ise Intel ezer geçer. Üstüne üstlük 3600 alırsanız soğutucu almanız şart olacaktır... (Intel fanboyu değilim, 8 ay önce AMD aldım :))

Parçalar benim paylaştığım modelle aynı.
Değil Cyber-10400F de bulunan 1660 Super "Evo" olmayan model yani ısınma problemi olan model kesinlikle bunu alın.

Anakart SSD sıkıntı olmaz herhalde değil mi? Parçaları güzel mi yani.
Bu CYBER-10400F adlı sistemde Bulunan GTX 1660 Super ısıma sorunu bulunan bir model. NOVA-10400F daha iyi bir seçim olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı