8 + 16 GB laptop RAM uyumlu olur mu?

SSD takmıştım zaten. Ama 16 değil de 24 GB olsa benim için daha iyi olur. Yazılımla uğraşıyorum ve 8 GB yetersiz gelmeye başladı. Ek olarak farklı marka ama aynı özellikte bir 16 GB RAM daha takarsam sorun çıkmaz değil mi?

Hocam emin olun 8+8 ile çok daha iyi sonuç alırsınız bilgisayardan. Üst düzey sistemlerde bile 16 şu an tamı tamına yetiyor, sizin sisteme 24 gereksiz kalır. Dual channel çalışması çok daha önemli şu an. Tabii karar sizin, isterseniz 16 takın. İlk mesajda dediğim gibi maalesef kimse size çalışma garantisi veremez, ama aynı özelliklerde olmasa bile çoğu zaman birbirlerine eşitlenip çalışıyorlar. Siz en yakın modeli alın alacaksanız.

Hocam emin olun 8+8 ile çok daha iyi sonuç alırsınız bilgisayardan. Üst düzey sistemlerde bile 16 şu an tamı tamına yetiyor, sizin sisteme 24 gereksiz kalır. Dual channel çalışması çok daha önemli şu an. Tabii karar sizin, isterseniz 16 takın. İlk mesajda dediğim gibi maalesef kimse size çalışma garantisi veremez, ama aynı özelliklerde olmasa bile çoğu zaman birbirlerine eşitlenip çalışıyorlar. Siz en yakın modeli alın alacaksanız.
Bende de 8+8 var Y520 laptopta. 16+16'ya bütçe yetmiyor. 256GB dandik bir SSD var. Sadece SSD yükseltmesi yapsam yeterli olur mu performans olarak? (Gen3)

Laptop modeli: Hp Pavilion 15cc107nt
Merhaba

Bilgisayarınız 2 adet 16 GB ile maksimum 32GB a kadar çıkar. Bilgisayarınızın bilgilerini aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. 8 + 16 GB olmasında hiç bir sakınca yok .

Yeni konular

Geri
Yukarı