8.500-9.500 TL sistem tavsiyesi

Yükseltme yapmayacak olursam peki? Diyelim ki 10 yıl 20 yıl bu pc ile gittim ve pc öldü?
Diğerleri gibi diğerini mi önerirsiniz?
Yoksa hâlâ mı bu?
Hocam çok yoruyorum ama bilgisizim ve 12 ay taksitle alacağım.
Benim için önemli konu :)
Karar vermeden önce şu videoyu mutlaka izlemeni öneririm objektif bir şekilde, gerçek verilerle neyin neden olacağını anlatmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da güzel ve fiyatı daha uygun. SSD'yi aynı marka modelin 512 GB2ına yükseltirsen daha güzel olur. Taksit seçeneği de var. Sadece ekran kartı tek fanlı modeli.
Hatta işlemciyi 10600KF bile yapabilirsin. Çok daha iyi olur.

Tabi ki hiçbir sıkıntı olmaz gayet güzel ve güçlü bir işlemci 10400F ama ben 3600'lü sistemi tercih ederdim, nedenlerini de size saydım karar sizin.
Peki şu anki piyasaya göre fiyatları nasıl?
Ben sanırım sadece gaming gen tr sitesine güvendim şu sıralar oradan alacağım direkt.
2 hafta içinde sipariş vermeyi düşünüyorum.
1 Haziran en geç.

Oynadığım oyun sadece League of Legends. Bu yüzden sizce ne yapmalıyım?
Lolde zaten Intel işlemci yerine amd ryzen 3600 işlemci aldım diye küme düşmem heralde? fark olmaz bile?
Yani öyle mi?
Fark olmaz hocam. Ayrıca 10400F'de ram MHz sınırı var. Ama 3600'de yok. İlerde yeni ram alırsanız bu işinize yarayabilir.

Bu da güzel ve fiyatı daha uygun. SSD'yi aynı marka modelin 512 gb2ına yükseltirsen daha güzel olur. Taksit seçeneği de var. Sadece ekran kartı tek fanlı modeli.
Ekran kartı tek fanlı olanı kimse önermedi ondan TUF olanı almak istiyorum yani çift fanlı olanı.
Fark olmaz hocam. Ayrıca 10400F'de ram MHz sınırı var. Ama 3600'de yok. İlerde yeni ram alırsanız bu işinize yarayabilir.
Çok teşekkür ederim.

Peki şu anki piyasaya göre fiyatları nasıl?
Ben sanırım sadece gaming gen tr sitesine güvendim şu sıralar oradan alacağım direkt.
2 hafta içinde sipariş vermeyi düşünüyorum.
1 Haziran en geç.
Çok ucuz veya pahalı diyemem şuan piyasaya göre ortalama fiyat lakin almadan önce attığım videoyu mutlaka izleyin.

Bu da güzel ve fiyatı daha uygun. SSD'yi aynı marka modelin 512 GB2ına yükseltirsen daha güzel olur. Taksit seçeneği de var. Sadece ekran kartı tek fanlı modeli.
Hatta işlemciyi 10600KF bile yapabilirsin. Çok daha iyi olur.
Tek fanlı 1660 Super? Uzak durun hocam.

Karar vermeden önce şu videoyu mutlaka izlemeni öneririm objektif bir şekilde, gerçek verilerle neyin neden olacağını anlatmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki bu iki sistemi karşılaştırır mısın?
Aylık taksitleri birinin 900TL birinin 820TL
Ama ekran kartı phoenix yani tek fanlı olan. Benimkiler çift fanlı.
Bu daha kötüye geliyor gibi attıklarım daha iyiydi en baştakiler sanki.

Arkadaşın dediği gibi 1660S güçlü bir kart kim ne derse desin bence tek fan yetersiz.

Tek fanlı ekran kartı görürseniz uzaklaşın.

Geri
Yukarı