8.800 TL laptop seçimi

Hp olması başlı başına tamamen bir yanma problemi.
İ5-9 çok ısınıyor arkadaşımda var ondan biliyorum tercih edilmemeli bence.
1660 ti 1650 ti ye göre iyi bir kart evet ama çok ağır oyunlar dışında 2-3 ayar düşürerek aynı performansı alıyorsunuz. Cyberpunk falan dediğimin dışında onda 1650 ti highta 30 alırken 1660 ti ultra-high 30 alıyor.
Bunlar yerine gidip acer alıp hem ryzen 7 4800 h gibi çok güçlü ve ömürlü bir işlemci tercih edip 1650 ti alınmalı diye düşünüyorum. Ekran kartı çok önemli evet ama ısı ve işlemcinin hakkı yenmemeli. Grafik kısarak - 1650 ti ile çok kısmazsınız- 1660 ti fps değeri alınır ama işlemci ve sıcaklığa bir şey yapılamaz.

@WoLeRm niye üzgün attınız?

Isınma sorunlu ve işlemci eski. Zaten 1660 Ti ısınan laptoplar için üretilmiş gibi.

Hocam Single-Channel olması sıkıntı oluşturdu mu sizde?

Hocam evet gerçekten, Valorant oynarken bile 144 Hz ekranda 144 FPS alamıyordu Single Channel olmasından dolayı. Minecraft içinde aynısı oldu kullanımı kısıtlıyor bir de ağır oyunlardaki etkisi çok fazla. Cyberpunk'ta orta ayarlarda 30 FPS alıyorum 8x1 ile fakat internetteki testlerde 8x2 High'ta 30 FPS alıyorlar.
Şu an makine serviste zaten RAM ve HDD eklemesi yapıyorlar. 1 TB HDD de ekledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı