8-9 bin TL civarı Monster laptop tavsiyesi

Bütçe
7000-9000
Öncelikle neden Monster? O fiyata çıkmışken Monster almak çok mantıksız. Bunu öneririm çok daha iyi ve bence fiyatına göre rakipsiz.
Bu seriyi incelemiştim fakat Monster dediğim gibi daha iyi teknik destek sağladığı ve karşında muhatap bulmak açısından çok daha iyi bir konumda olduğunu için tercihim bu yönden oldu. Örneğin Monster her sene veya 6 ayda bir ücretsiz temizleme hizmeti sunuyor. Bu benim çok hoşuma gitti.
Markadan alacağın hizmet bence şans işi, bazıları yaşadıkları sorundan sevmez, bazıları ise sever, bu konuda bir şey diyemem. Deneyimlerimizi sormuşsun, teknik açıyı değil deneyimlerimi aktarayım sana. Ekran konusu için ikisinide üniversite hayatımda kullandım. Derslerde laptopu koyacak yer olsun büyüklük olsun sorun çıkartıyor. Evet, film izlemek, oyun oynamak güzel ama taşıması başkaları ile ortak kullandığım masada fazla yer kaplaması falan hep sorun çıkarttı bana. Tavsiyem 15.6". Depolama olarak sonradan ekleme yapabilirim dediğin için 500gb olan 2. seçeneğin iyi bence. 1. Seçenek bence komple çıkart, eğer bütçe olarak diğer seçenekler seni zorlamayacaksa. Hem ekran kartı diğerlerine göre düşük hem de işlemci eski mimarî.
Peki sence 700 lira daha ekleyip 3. numarayı almak mantıklı mı?

Bu seriyi incelemiştim fakat Monster dediğim gibi daha iyi teknik destek sağladığı ve karşında muhatap bulmak açısından çok daha iyi bir konumda olduğunu için tercihim bu yönden oldu. Örneğin Monster her sene veya 6 ayda bir ücretsiz temizleme hizmeti sunuyor. Bu benim çok hoşuma gitti.

Peki sence 700 lira daha ekleyip 3. numarayı almak mantıklı mı?
2'de m2 ssd var. Diğerinde düz ssd var yanlış anlamadıysam. Yani ilerde depolama alanını yükseltmek istersen (1tb yeterli gelmezse ve 3.de başka hdd yuvası yoksa) m2 depolama alman gerekecek ve buda biraz pahalıya patlayabilir. M2 ssd olanı seçip ilerde 2tb hdd alabilirsin. İşlemci olarak ne kadar fark olur emin değilim. Ben genede 2. olanı seç derim başka marka düşünmüyorsan.

2'de m2 ssd var. Diğerinde düz ssd var yanlış anlamadıysam. Yani ilerde depolama alanını yükseltmek istersen (1tb yeterli gelmezse ve 3.de başka hdd yuvası yoksa) m2 depolama alman gerekecek ve buda biraz pahalıya patlayabilir. M2 ssd olanı seçip ilerde 2tb hdd alabilirsin. İşlemci olarak ne kadar fark olur emin değilim. Ben genede 2. olanı seç derim başka marka düşünmüyorsan.
1 Tb gayet yeterli olur diye düşünüyorum. Ek olarak alacak olursam 500 Gb gibi bir SSD alırım toplamda 1.5 Tb olarak kullanırım bu benim için sorun oluşturmaz. Sadece depolama değil 4 artısı var: Depolama, ekran, işlemci, tasarım. Şuanki düşüncem 3. numarayı almak gibi duruyor. Bunu belirttiğin için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı