8 GB 2400 MHz RAM'in yanına bir RAM daha eklemek

Variux

Hectopat
Herkese merhabalar, ben laptopumun mevcut 8 GB RAM'iyle uyumlu çalışacak bir RAM almak istiyorum. Bunun için laptoptaki mevcut RAM'in marka ve modelini öğrenmek ve aynısından almak için (uyumlu olması için) içini açtım ve herhangi bir RAM ile karşılaşmadım sanırım RAM gömülü ve sadece 1 adet boş RAM yuvası var. İnternetten okuduğum kadarıyla frekans ve tipi en önemli faktörler miş peki anlamadığım şey benim mevcut RAM'imin 2400 MHz hızında çalıştığını gösteriyor görev yöneticisinden, eğer bu değeri tam olarak tutturamazsam bu değerin altında mı olmalı yoksa üstünde mi olmalı daha stabil çalışabilmesi için? Bir yerde MHz'yi gecikme olarak okumuştum yani düşük olması mı daha iyi yoksa yüksek olması mı?
Not: Almak istediğim RAM 8 GB olacak.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-09-18 232047.png
    Ekran görüntüsü 2020-09-18 232047.png
    28,9 KB · Görüntüleme: 48
MHz belleğin hızıdır. Ne kadar yüksek o kadar iyi ama, siz bu belleğin yanına 2400 MHz alsanız iyi olur, daha yüksek hızlara çıkamayacaktır yeni bellek. Elinizdeki modelin aynısını bulursanız alın. 2400MHz'nin üstünde olursa yine 2400MHz olarak çalışacaktır. 2400MHz'nin altında olursa, elinizdeki belleğin frekansı düşük frekanslı belleğin hızına düşer.

Geri
Yukarı