8 GB Corsair 2400 MHz RAM'e 500TL verilir mi?

Hocam, maalesef bulunmayan parçalar daha pahalı oluyor. Aynısını önermek doğal. Satıp kit alabilirsiniz. Bekleyemem veya kit olarak bütçem yok derseniz, alabilirsiniz.

500₺ buna verinceye biraz daha katıp 2 tane 8 GB 3000MHz RAM alırım.
Kesinlike alınmaz. Elinizdeki RAM'i satıp 2X8 RAM alın. Hatta indirimlerle 50 TL daha katarsanız satmanıza bile gerek kalmaz. 2400 MHz RAM'e o kadar para verilir mi?

Tabii ki verilmez. Çalışmayabilir aynı olmayan RAM'ler fakat hiç çalışmaz diye bir kaide yok. Onun yerine zaten 600 TL'ye 3000 MHz 2x8 GB RAM kitleri mevcut. Elinizdekini 200-250 TL bandında 2. elden satarsanız yine elinize fazladan para kalıyor.

o fiyata 2 adet yeni 3000mhz ram alınabilir. Eskisinide 2.el satabilirsiniz.

Aynı RAM olması tabii ki daha iyi olur fakat illa aynı RAM'i almak zorunda değilsiniz. CL değerleri, voltaj değerleri, MHz değerleri ve DDR değerleri aynı olan RAM'i alabilirsiniz.
Anakartım zaten 2133mhz destekliyor, 8x2 link atabilirseniz çok iyi olur. Cevaplar için teşekkürler herkese.
Çok sağol bunu satın almam mantıklı gelir sanırım 8gb için?

Son düzenleme:
Bütçeniz ne kadar, normalde de pek önerdiğim bir model değildir. Mümkünse elinizdekileri satıp yeni bir kit alın derim.
Kit alacak param yok büyük ihtimalle, üstelik alsam bile bendeki ram elimde kalır diye düşünüyorum, o yüzden yukarda bir arkadaşın attığı linkten almayı düşünüyorum fakat satıcısı hiç satış yapmamış, garip.

Geri
Yukarı