8 GB DDR3 1.35v RAM ile 4 GB DDR3 1.5v RAM uyumlu çalışır mı?

Ahmetzkan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, elimde Samsung M471B5273CH0-CK0 adlı 4 GB DDR3 1600 MHz 1.5V RAM var. Diğer RAM slotunda da buna benzer Kingston RAM var. Ben Kingston RAM yerine 8 GB RAM 1600 MHz bir RAM almak istiyorum fakat piyasadaki RAM'ler genelde 1.35V. Kafam karıştı kimi uyumlu olur kimi ise uyumlu değil diyor.
1.5V olan 8 GB DDR3 RAM alacaktım fakat Tirx, Ramtech gibi markalar olduğu için almak istemedim. Bu işin teknik bilgisi nedir yardımcı olur musunuz?

Benim bildiğim aynı MHz, aynı CL, aynı kapasite, aynı marka model RAM'lerin kullanılması daha iyi. Bu yüzden RAM alırken Dual kitler var ikili satılıyor onları tercih ediyorum. Soruna gelecek olursak şu an elinde ikisi de varsa takıp bir dene. Belki sorunsuz çalıştırabilirsin.

Benim bildiğim aynı MHz, aynı CL, aynı kapasite, aynı marka model RAM'lerin kullanılması daha iyi. Bu yüzden RAM alırken Dual kitler var ikili satılıyor onları tercih ediyorum. Soruna gelecek olursak şu an elinde ikisi de varsa takıp bir dene. Belki sorunsuz çalıştırabilirsin.
Öncelikle Samsunga ait 1.5V ram bulamadım hocam.Elimde yok bilgiye göre 8 gb ddr3 1600 mhz ram alacağım.

Aktif olur mu bilmem ama almanızı önermem. Farklı markalar verimli çalışsa da farklı güçe sahip RAM bellekler tam performans vermeyebilir.

Kingston'un 1600 MHz RAM'leri hem 1,35 hem 1,50 de çalışabiliyor, onlar bakılabilir. Bu arada voltaj değerlerine CPU zden baktınız değil mi?
Bunu nasıl anlayacağım ?
Elinde olanı da satıp Dual kit alma şansınız varsa öyle yapın bence. Gelecek diğer cevaplara da bakarak.
Şuanda dual kit alacak bütçem yok hocam.
Aktif olur mu bilmem ama almanızı önermem. Farklı markalar verimli çalışsa da farklı güçe sahip RAM bellekler tam performans vermeyebilir.
1.5V ramlerde Tirx,Ramtech gibi markalar var önerir misiniz ?

1.35V ram'ler 1.5V ile çalışır uyumludur.
1.35V notebooklar 1.5V ile uyumlu değil.
Senin laptopun tahminen 1.nesil yada 2.nesil bu yüzden üstünde 2rx8 yazan 2 tane 4 gb ram ile maximun 8 gb'a kadar yükseltebilirsin oda 2 slot varsa.

1.35V RAM'ler 1.5V ile çalışır uyumludur.
1.35V notebooklar 1.5V ile uyumlu değil.
Senin laptopun tahminen 1.nesil ya da 2.nesil bu yüzden üstünde 2RX8 yazan 2 tane 4 GB RAM ile maximun 8 GB'a kadar yükseltebilirsin oda 2 slot varsa.

Toshiba C855-217 bilgisayarım.
Anakartım İntel plcsf8 - Chipsetim Hm76.
Aida64 programında max bellek 16 gb yazıyor, internetteki bazı pdflerde ise max 8 gb yazıyor. Beni de aydınlatırsanız sevinirim eğer teknik bilginiz varsa tabii.

Toshiba C855-217 bilgisayarım.
Anakartım İntel plcsf8 - Chipsetim Hm76.
Aida64 programında max bellek 16 gb yazıyor, internetteki bazı pdflerde ise max 8 gb yazıyor. Beni de aydınlatırsanız sevinirim eğer teknik bilginiz varsa tabii.
Hm76 ise çalışabilir.

Bu ram samsung çipli bu sitede canlı destek var onlara sor onlar daha iyi bilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı